Euro
10.1549
0.14%
Dolar
8.6711
0.28%
Altın
490.04
0.41%
Borsa
1.388
-2.21%
Bitcoin
382.835
-6.45%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Şamil Tayyar: Akşam çayını Şam'da içebiliriz

  Şamil Tayyar: Akşam çayını Şam'da içebiliriz

  Şamil Tayyar, Türkiye 3 saatte Şam'a varır sözünün ardından bu defa Şam'a 3 saatte nasıl varılacağını anlattı.
  • 11.10.2012 - 19:49

  Şamil Tayyar: Akşam çayını Şam da içebiliriz #1

  ENSONHABER.COM/DETAY HABER AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, önceki günlerde Beyaz TV'de ekrana gelen 1'e Bir programında, "Bugün Türkiye arzu ederse, bunu çok iddia ederek söylüyorum 3 saatte Şam 'a varır." demişti.

  Tayyar, bu defa Habertürk'te katıldığı Akşam Raporu'nda ise '3 saatte' nasıl Şam'a varılacağını anlattı. Sabah 04:00'te eğer sınırdan operasyon başlatılırsa öğle kahvesini Şam'da içebiliriz şeklinde konuşan Tayyar, "Burdan şunu anlıyoruz devletin taarruz harekat planında çok kısa zaman aralıklı bir planlama yapılmış gibi görülüyor. Yani 04:00'ü eğer esas alırsak öğleye kadar yani 13:00'a kadar aşağı yukarı bir 9 saatlik, 10 saatlik bir zaman dilimi." dedi.

  İŞTE O AÇIKLAMALAR!..

  Şamil Tayyar: Akşam çayını Şam da içebiliriz #2

  ŞAMİL TAYYAR'IN ŞAM'A NASIL VARILIR TARİFİ

  3 saat mi denilince ben onu ironik manada söylüyorum. 4 saat olur, 1 gün olur, daha fazla bir süre olur. Yani tanklar sınırdan yola çıktığı zaman kronometreye basılmayacak, 3 saat sonra Şam'a varma konusunda.

  GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ DEVLET GÖREVLİLERİ BİZE AYNEN SÖYLEDİ

  Özetle benim söylemeye çalıştığım şey şudur. Ben diyorum ki Türkiye'nin sabrı bu şekilde test edilmeye devam edilirse Türkiye bunu cevapsız karşılıksız bırakmaz ve en kısa zamanda Şam'a da girer. Söylemeye çalıştığım şey bu. Nitekim görüştüğümüz kimi devlet yetkilileri de bize aynen kullandığı ifade şudur Türkiye'nin gücünü göstermek bakımından.

  ÖĞLE KAHVESİ VEYA AKŞAM ÇAYI

  Yani sabah 04:00'te eğer sınırdan operasyon başlatılırsa öğle kahvesini Şam'da içebiliriz. Burdan şunu anlıyoruz devletin taarruz harekat planında çok kısa zaman aralıklı bir planlama yapılmış gibi görülüyor. Yani 04:00'ü eğer esas alırsak öğleye kadar yani 13:00'a kadar aşağı yukarı bir 9 saatlik, 10 saatlik bir zaman dilimi. Eğer bir direnç olursa akşam çayını Şam'da içebiliriz gibi ifadeler de oldu.

  EN GEÇ 24 SAAT İÇERİSİNDE

  Yani buradan anlıyoruz ki yine en geç 24 saat içerisinde eğer Türkiye bir operasyon yapmaya karar verirse Şam'a kadar ulaşabilecek çok ciddi ve önemli bir gücü var. Bu gücün karşı taraftan çok iyi bilinmesi ve okunması gerekir. Ancak bu bizim savaşa gireceğimiz ya da savaşı çok istediğimiz anlamına gelmez. Ne benim ne partimin ne sayın başbakanımızın böyle bir talebi ve böyle bir niyeti asla söz konusu değildir. Ancak egemenlik hakkımızı da sonuna kadar koruyacağımızı da herkesin bilmesi gerekir.

  Şamil Tayyar: Akşam çayını Şam da içebiliriz #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir