Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
429.773
-0.13%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Şamil Tayyar: CHP'nin köşk adayı Haşim Kılıç olabilir

  Şamil Tayyar'a göre, CHP Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a Köşk teklifi yapabilir.
  • 15.04.2014 - 08:36
  Şamil Tayyar: CHP'nin köşk adayı Haşim Kılıç olabilir

  Şamil Tayyar: CHP nin köşk adayı Haşim Kılıç olabilir #1

  TGRT'nin sorularını cevaplayan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

  CHP'NİN ADAYI HAŞİM KILIÇ MI?

  "Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç bir akıl tutulması yaşıyor. ‘Nasıl kapatma davasında kurtarmışsam gerekirse de kapatırım' diyor" diyen Tayyar, CHP tarafından Kılıç'a Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklif edilebileceğini kaydederek, "Cumhurbaşkanlığı konusunda kulağına kar suyu kaçırıldığını düşünüyorum.. CHP tarafından" ifadesini kullandı.

  "PARALEL YAPI İLE MÜCADELE UZUN SÜRECEK" İMASI

  Paralel yapıya yönelik yürütülen mücadeleye de değinen Tayyar, bu sürecin uzun soluklu olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: "Bu çete Ergenekon'un yerini almış ve Ergenekon'dan daha tehlikeli bir yapıya dönüştüler. Hem CIA'dan hem de MOSSAD'dan destek aldılar. Ergenekon mücadelesi bile yıllar aldı. Üç gün beş gün içinde bunun sonuçlanacağını düşünmek hayalcilik olur."

  MİT YASASI'NA DESTEK

  "Hakan Fidan nedeniyle MİT çok steril bir yapı gibi anlaşılıyor ama çok steril değil. MİT'ten ve emniyetten destek alıyorlar. Ama merkeze oturtulan odak emniyetti" diyen Tayyar, MİT yasasının Genel Kurul sürecinde önergelerle revize edilebileceğini söyledi.

  ''MİT'İN OPERASYON YETKİSİ YOK''

  Yasa ile ilgili eleştirilere de cevap veren Tayyar, "MİT'in operasyon yetkisi yok şu anki mevzuata göre sadece bilgi toplayabilir. Nasıl CIA her yerde bilgi toplayıp operasyon yapabiliyorsa bunu MİT de yapmalı. Tabi bunu yaparken kişisel kaygılar vardı. Benim de vardı. Başbakan'a anlatıldı" diye konuştu.

  "BAŞBAKAN, ÇANKAYA KÖŞKÜ'NE ADAY OLMALI"

  Şu anda 17 Aralık'a destek verenlerin Cumhurbaşkanı Gül'ün yeniden Cumhurbaşkanı olmasını istediklerini vurgulayan Tayyar, "'Çankaya'da kal' diyorlar. Ve Anayasa Mahkemesi Başkanını kullanıyorlar. Ben Başbakanın Cumhurbaşkanlığına aday olması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir