Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
313.999
1.71%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C
  Samsun'da 78'lik dede opera konseri yönetti - izle

  Samsun'da 78'lik dede opera konseri yönetti - izle

  Samsun Devlet Operası, Salıpazarı ilçesi Avut köyünde konser verdi.
  • 26.09.2013 - 16:13

  Samsun da 78 lik dede opera konseri yönetti - izle #1

  Salıpazarı Avut İlk-Ortaokulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan, 'Sanat Her Yerde Projesi' kapsamında köyde konser veren Samsun Devlet Operası, köylüleri ilk kez opera ile tanıştırdı.

  Samsun'da 78'lik dede opera konseri yönetti - izle

  KÖYLÜLERDEN YOĞUN İLGİ

  Salıpazarı Avut İlk-Ortaokulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Samsun Devlet Opera ve Balesi (DOB) tarafından 'Köyde Opera' adıyla sahnelenen özel gösteriye köylüler yoğun ilgi gösterdi. Gösteri öncesi köylülere ilk olarak opera konusunda bilgilendirme yapıldı.

  Samsun da 78 lik dede opera konseri yönetti - izle #2

  MUSTAFA DEDE ŞEF OLDU

  Opera ekibi Karadeniz yöresinden eserlere yer verirken, Ali Baba-40 Haramiler ile Carmen operasından çeşitli eserler seslendirdi. Avut köyünde ikamet eden 78 yaşındaki Mustafa Orak ise konseri izleyenler arasındaydı. Samsun Devlet Opera ve Balesi Bale ve Çocuk Korosu Başkanı ve Koro Şefi Bertan Rona, konseri izlemeye gelen Mustafa dedeyi sahneye çağırdı. Bertan Rona, Mustafa dedenin operayı bir süreliğine yönetmesini istedi. Bunun üzerine Mustafa dede, bir süreliğine koro şefi oldu ve operayı yönetti. Köylüler, Mustafa dedeyi uzun bir süre alkış yağmuruna tuttu. Köylünün beğenisini kazanan opera ekibi konser sonrası büyük alkış topladı.

  İlk defa bir opera konseri izlediklerini dile getiren Avut köyü sakinleri, çok fazla bir şey anlamadıklarını ama yine de hoş vakit geçirdiklerini ifade ettiler.

  Samsun da 78 lik dede opera konseri yönetti - izle #3

   

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir