Euro
15.2602
-0.18%
Dolar
13.5645
-0.19%
Altın
793.8430
-0.10%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
503.706
0.56%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Samsun'da öldürülen doktor Kamil Furtun'un eşi konuştu

  Samsun'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun'un eşi Funda Furtun: "Eşim can kurtardığı masada şehit oldu."
  • 05.06.2015 - 12:51
  Samsun'da öldürülen doktor Kamil Furtun'un eşi konuştu

  Samsun da öldürülen doktor Kamil Furtun un eşi konuştu #1

  Samsun'da geçen hafta uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'un doktor eşi Funda Furtun, eşinin hep hastaları için yaşadığını belirterek, "Eşim can kurtardığı masada şehit oldu" dedi.

  Funda Furtun, eşinin vurulduğu gün araç kullanırken acı haberin kendisine verildiğini ve yaşananlara hala inanamadığını, hiç beklemedikleri bir olayda eşini kaybettiğini söyledi.

  EŞİYLE VEDALAŞAMAMANIN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYOR

  Bir gece önce oğullarının İngilizce drama gösterisini izledikten sonra ailece yemek yediklerini, sabah ise eşinin kendilerini uyandırmadan işe gittiğini belirten Furtun, eşiyle vedalaşamamanın üzüntüsünü yaşadığını, oğlunun da çok etkilendiğini dile getirdi. Furtun, "Bir gün önce oğlumuzun okulunda İngilizce drama gösterisi vardı. O gösteriden sonra beraber yemeğe gittik. En son o gece gördüm. Sabah ben görmeden evden çıktı. Bizim üç kişilik bir hayatımız vardı. Hafta sonları ve akşamlarımız hep beraberdik. Başka bir hayatımız yoktu. Tatil planlarımız vardı" diye konuştu.

  Samsun da öldürülen doktor Kamil Furtun un eşi konuştu #2

  "KENDİ HAYATINI YAŞAMASINI İSTERDİM"

  Eşinin sevilen ve başarılı bir doktor olduğunu belirten Furtun, "Eşiniz bugün hayatta olmuş olsaydı, ne yapmak isterdiniz?" sorusunu, "Kendi hayatını hiç yaşamadı ki, kendisi için hiç yaşamadı. Kendisi için yaşamasını isterdim" şeklinde yanıtladı. Furtun, eşinin mesleğini çok seven bir doktor olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

  "Eşim, mesleğiyle ilgili her zaman daha iyisini yapmaya çalışırdı. Her zaman kendisinden iyi olduğunu düşündüğü insanlarla irtibat haline girmeye çalışırdı ve sürekli okurdu. O kadar başarılıydı ki sadece mesleğiyle ilgili değil birçok konuda hep kendini geliştirdi. Hastalarıyla ilgili zaten hayallerini gerçekleştiren birisiydi. Birçok insana şifa dağıttı, ölümden kurtardı."

  Samsun da öldürülen doktor Kamil Furtun un eşi konuştu #3

  "EN BÜYÜK HAYALİ OĞLUYDU"

  Eşiyle okul yıllarında tanıştıklarını, uzun yıllar nişanlı kaldıktan sonra evlendiklerini, 26 yıllık mutlu bir evlilikleri olduğunu ifade eden Furtun, çok geç çocuk sahibi olduklarını dile getirdi. Bir oğlunun olduğunu belirten Furtun, "Eşimin en büyük hayali oğluydu, oğlunun büyüdüğünü göremedi" dedi.

  Samsun da öldürülen doktor Kamil Furtun un eşi konuştu #4

  "EŞİMİN ÖLÜMÜ BİRLEŞTİRİCİ RUH OLUŞTURDU"

  Funda Furtun, saldırıyı gerçekleştiren kişiyi hiç tanımadığını ve hakkında da hiçbir şey bilmediğini söyledi. Sadece doktorlara değil herkese karşı şiddetin sona ermesini isteyen Furtun, "Şiddetin artık son bulmasını umuyorum. Eşimin ölümü bir birleştirici ruh oluşturdu. Bu ruhla gerekenlerin yapılıp, halkımızın bilince ulaşıp, şiddetin artık bitmesini umuyorum" diye konuştu.

  Samsun da öldürülen doktor Kamil Furtun un eşi konuştu #5

  "SAĞLIK BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  Furtun, eşinin ölümünün ardından mezarını ziyarete gittiğinde, bir hastasının kabrin başında dua okuyarak ağladığını gördüğünde çok etkilendiğini belirterek, tüm Samsun halkı ve Türkiye'nin eşine sahip çıktığını kaydetti. Bu süreçte büyük destek gördüklerini anlatan Furtun, "Özellikle Samsun halkımızdan. Dostlarımız, sevenlerimiz ayrı tüm Türkiye'den bize destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum" dedi. Furtun, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Samsun'da bir kamu hastanesine Opr. Dr. Kamil Furtun adının verileceğini açıklamasına ilişkin, "Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. Adının bir hastaneye verilecek olması, ölümsüzleşmesi, bizim için mutluluk'' şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir