Euro
9.3671
0.34%
Dolar
7.8304
0.06%
Altın
448.84
0.41%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
151.486
5.02%
8ºC
İstanbul
Sağanak yağış 8 C

  Sanatçı Ali Poyrazoğlu Levent Kırca’ya dava açıyor

  Levent Kırca'nın 'Vatan Haini' çıkışı sonrası Ali Poyrazoğlu Kırca'ya dava açtı..
  • 26.12.2012 - 08:29
  Sanatçı Ali Poyrazoğlu Levent Kırca’ya dava açıyor

  Sanatçı Ali Poyrazoğlu Levent Kırca’ya dava açıyor #1

  Gücü gördüğünde sopasını saklayanlar, kaşısında güç gösterisinde bulunmayacağını bildiği kesimler hakkında atıp tutarken haddini kolayca aşıveriyor. Son günlerde Levent Kırca da ardı ardına açıklamalar yapıyor. Bir taraftan Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu gibi sanatçıların "vatan haini" olduğunu açıklıyor, bir taraftan Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken kantarın topuzunu fena kaçırıyor. Ancak kolayca savurduğu vatan haini iddiası yüzünden başı ağrıyacak gibi. Sanatçılar, Kırca hakkında dava açacaklar.

  LEVENT KIRCA'YA DAVA AÇIYOR

  Önceki gün Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde bir öğrenci kulübü ve Türkiye Gençlik Birliği tarafından düzenlenen söyleşide Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu için "vatan haini" diyen Levent Kırca'nın sözleri yankı uyandırdı. Biz de bahsi geçen sanatçıları arayarak, Kırca'nın sözleriyle ilgili düşüncelerini sorduk. Oyuncu Halil Ergün, Kırca'nın sözleriyle ilgili Taraf 'a yaptığı açıklamada "Hiç konuşmak istemiyorum, gerek yok" derken Ali Poyrazoğlu dava açacağını ifade etti.

  Porazoğlu, "Avukatlarıma havale ettim. Yasal yollardan haklarımı arayacağım. Açıklama yapılabilecek bir durum değil. Çok ağır bir suçlama vatan haini ne demek. Bizi suçluyor, bizim üzerimizden de Başbakan'ı suçluyor, vatan haini diyerek" şeklinde konuştu.

  CHP'DEN KINAMA

  Kırca, 23 Aralık'ta da Sanatçılar Girişimi'nin İstanbul'da düzenlediği gecede Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma sırasının öne çekilmesine sinirlenmiş ve "Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu d..." sözleriyle hakaret etmişti. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Kırca'yı, Kılıçdaroğlu hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle kınadı. Salıcı, "Kendisini, sanatını seven, icra etmesini savunan yurttaşlarımızın vicdanına havale ediyorum." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir