Euro
15.1077
-0.24%
Dolar
13.3619
-0.11%
Altın
789.8190
-0.02%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
554.628
-2.53%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Şanlıurfa'da HDP'ye topluca oy atan sandık başkanı

  Oy verme işlemleri hala devam ederken Şanlıurfa'dan gelen fotoğraf şoke etti. Sandık başkanı Ömer Mutlu, HDP'ye topluca oy attı...
  • 07.06.2015 - 13:00
  Şanlıurfa'da HDP'ye topluca oy atan sandık başkanı

  Bu fotoğraflar Şanlıurfa'dan geldi. Ömer Mutlu isimli bir sandık başkanı, bütün pusulalara kendi eliyle işaretleyerek bütün oyları HDP'ye verdi.

  OYLAR TOPLUCA HDP'YE

  Daha sonra pusulaları tek tek zarflara koyup zarfları da sandığın içine attı. Fotoğraflar ise sosyal medyaya bomba gibi düştü. HDP'ye topluca oy kazandıran sandık başkanının Facebook profilindeki Kürdistan temalı paylaşımlar da Mutlu'nun HDP'ye oy verdiğini gösterdi.

  FOTOĞRAFLARI KALDIRDI

  Ömer Mutlu isimli sandık görevlisi fotoğrafların bir anda gündeme gelmesiyle birlikte fotoğrafları Facebook hesabından kaldırdı.

  PUSULA ESKİ DEĞİL

  Skandalın patlamasıyla birlikte "pusula eski, haber yalan" diyenler oldu. Pusula eski değil çünkü partilerin pusuladaki sıralaması uyuşuyor. İstanbul'daki oy pusulalarından farklı olarak bağımsız adaylar pusulanın alt kısmında değil yan tarafında yer alıyor. Çünkü İstanbul'da bağımsız aday fazla, bu yüzden bağımsız isimler pusulanın altında yer alıyor. Şanlıurfa'da ise çok fazla bağımsız aday olmadığından isimler pusulanın yan tarafında.

  Şanlıurfa da HDP ye topluca oy atan sandık başkanı #1

  Şanlıurfa da HDP ye topluca oy atan sandık başkanı #2


  Görüş Bildir