Euro
15.2737
0.86%
Dolar
13.4534
0.57%
Altın
792.8690
0.37%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
526.325
-8.73%
2ºC
İstanbul
Yoğun kar 2 C

  Şanlıurfa'dan gelen fotoğrafa AK Parti itiraz etti

  AK Parti, Şanlıurfa'da HDP'ye toplu oy kullanıldığı iddialarına ilişkin, "Seçimin bu sandıklarda iptaline ilişkin talebimiz oldu." dedi.
  • 07.06.2015 - 18:07
  Şanlıurfa'dan gelen fotoğrafa AK Parti itiraz etti

  Şanlıurfa dan gelen fotoğrafa AK Parti itiraz etti #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de tarihi bir seçimin gerçekleştirildiğini söyledi.

  Nureddin Nebati, Şanlıurfa'da HDP'ye toplu oy kullanıldığı iddialarına ilişkin, "Seçimin bu sandıklarda iptaline ilişkin talebimiz oldu." dedi.

  "TÜM SİYASİ PARTİLERE TEŞEKKÜR EDERİM"

  Diyarbakır'daki patlamanın ardından gerekli siyasi sağduyuyu gösteren partilere teşekkür eden Nebati, Türk demokrasisinin benzer badireleri rahatlıkla atlatacağına inandığını vurguladı.

  Şanlıurfa dan gelen fotoğrafa AK Parti itiraz etti #2

  "İTİRAZ ETTİK, HDP'DEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ"

  Viranşehir ilçesindeki bir okulda toplu oy kullanıldığına ilişkin iddiaları değerlendiren Nebati, şunları kaydetti: "İlçeye bağlı Büyükmutlu Mahallesi'nde Ömer Mutlu isimli şahıs, sosyal paylaşım sitesinde HDP'ye toplu oy kullandığına ilişkin görüntü paylaşmış. Sosyal medyada konu tartışılmaya başlandıktan sonra şahıs paylaşımını hesabından kaldırmıştır. Konuyla ilgili gerekli yasal işlemlerin yapılması hem de seçimlere sandıklara iradenin yansıması için girişimlerde bulunduk. Şahsın aranması yapılıyor, gözaltı kararı verildi ancak şahıs kayıp. Bu okulda ilçe seçim kurulunun da gerekli çalışmaları yapması için uğraşıyoruz. Seçimin bu sandıklarda iptaline ilişkin talebimiz oldu. Viranşehir Seçim Kurulu ve Cumhuriyet Savcılığı'nın gerekli işlemleri yapacağına inanıyoruz." Nebati, HDP'den açıklama beklediklerini sözlerine ekledi.

  POLİS PEŞİNDE

  Öte yandan güvenlik güçlerinin, söz konusu kişinin yakalanması için başlattığı çalışma sürüyor. Viranşehir ilçesinde bir kişi, sosyal medya aracılığıyla HDP'ye toplu halde oy verdiğine ilişkin görselleri sosyal paylaşım sitesinden paylaşmıştı.


  Görüş Bildir