Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
490.470
-6.34%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Sarıgül'den Maslak ve Ayazağa açıklaması

  Sarıgül'den Maslak ve Ayazağa açıklaması

  Şişli'nin kritik önemdeki iki ilçesini Sarıyer'e bağlayan düzenleme sonrası Mustafa Sarıgül'den açıklama geldi..
  • 18.10.2012 - 14:22

  Sarıgül den Maslak ve Ayazağa açıklaması #1

  Mustafa Sarıgül, Şişli'nin en kritik bölgeleri olan Ayazağa, Maslak ve Huzur Mahallesi'nin Sarıyer'e bağlanmasını öngören komisyon kararı sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Sarıgül açıklamada 'yanlışlığın yasallaşmadan düzeleceğini umuyorum' dedi.

  İSTANBUL'U İLGİLENDİREN KRİTİK KARAR

  TBMM İçişleri Komisyonu'nda, 13 ili büyükşehir kapsamına alan Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın 2. maddesi kabul edildi. AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler başkanlığında dün gerçekleştirilen toplantı, 11.5 saat sürdü. Toplantıda tek madde kabul edildi. Tasarının ikinci maddesi, ilçe, belde ve köylerle ilgili düzenlemeleri içeriyor. Komisyondan İstanbulluları yakından ilgilendiren bir karar da çıktı.  

  "YASALLAŞMADAN DÜZELTİLECEĞİNİ UMUYORUM"

  Kabul edilen bir önergeyle İstanbul'da Şişli İlçesi'ne bağlı olan Maslak, Ayazağa ve Huzur mahalleleri Sarıyer İlçesi'ne bağlandı. Özellikle plazaların yoğun olduğu Maslak'ta 4 binin üzerinde iş yeri bulunuyor. Mesken sayısı 400 civarında. 10 bin meskenin yer aldığı Ayazağa'da 2 bin civarında iş yeri var. Öte yandan, yazılı bir açıklama yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kararı doğru bulmadığını söyledi. Bu bölgelerin ilçe olduğu günden bu yana Şişli'ye bağlı olduğunu bildiren Sarıgül, açıklamasında ''Biz de uzun zamandır bu bölgelere yönelik hizmet projeleri gerçekleştiriyoruz. Bir milletvekilinin verdiği önergeyle böylesine bir değişikliğin yapılmasını doğru bulmuyorum. Bu yanlışlığın yasalaşmadan düzeltileceğini ümit ediyorum'' ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir