Euro
11.3563
1.46%
Dolar
9.7355
1.38%
Altın
561.01
1.34%
Borsa
1.48
0%
Bitcoin
599.155
1.93%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Sarıgül'ün kurtardığı kumarhaneler kralına İnönü resti

  Kumarhaneler kralı Sudi Özkan’a ait Marin Princess Oteli’ni batmaktan Şişli Belediyesi'nin kurtardığı ortaya çıktı.
  • 09.01.2015 - 03:07
  Sarıgül'ün kurtardığı kumarhaneler kralına İnönü resti

  Sarıgül ün kurtardığı kumarhaneler kralına İnönü resti #1

  Sarıgül ün kurtardığı kumarhaneler kralına İnönü resti #2

  Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; Şişli Belediyesi’nde iki kez iptal olan “Konaklamalı Gezi” ihalesine belediye yetkilileri ara formül buldu. Bütün ihalelerde ‘Şişli’ye 70 kilometre mesafede ve sahil kenarında olması’ şartı koşuldu. Yapılan bütün ‘konaklamalı gezi’ ihaleleri, kumarhaneler kralı Sudi Özkan’ın Kumburgaz’daki 5 yıldızlı Marin Princess Oteli'ni işaret etti.

  ŞARTNAMEYE 70 KM ŞARTI

  Şişli Belediyesi Mustafa Sarıgül döneminde maddi olarak zor durumda olan bir otelin imdadına adeta hızır gibi yetişmiş. Kumarhaneler kralı Sudi Özkan’ın Kumburgaz’daki oteline 2010 yılından bu zamana kadar yaklaşık 18 milyon liralık ihale verdiği ortaya çıktı. İhalenin şartnamesine konaklama yapılacak otelin beş yıldızlı, deniz kenarında olması ve Şişli’ye en fazla 70 km. uzaklıkta bir konumda bulunması şartı eklendi.

  İNÖNÜ İHALEYİ İPTAL ETTİ

  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Sarıgül Ailesi arasındaki kavga dozunun iyiden iyiye arttığı bir döneme denk gelen ihale, işin niteliği gerekçe gösterilerek iptal edildi.

  DEVREYE KENT-YOL GİRDİ

  Bu gelişmeler Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül döneminde defalarca yapılan bir etkinliğe İnönü döneminde vize çıkmadığı şeklinde algılandı. Konaklamalı etkinliklere bu kez belediye iştiraki firma Kent-Yol adlı firma da dahil oldu. İhale payından 20 milyon TL’lik bir pay alan Okyanus adlı firmanın, kamu yönetimlerinden sadece Şişli Belediyesi’nden ihaleler almış olması, ciddi bir rant trafiğini ortaya çıkardı.

  BELEDİYE KUMBURGAZ'DA ŞUBE AÇTI

  İhalelerin peş peşe iptal edilmesinin ardından (21F) maddesi üzerinden aynı organizasyonla alakalı üçüncü kez ihaleye çıkan ihaleye Şişli Belediyesi bu defa belediye iştiraki firma Kent-Yol üzerinden hizmet almayı tercih etti. Yönetim Kurulu üyelerinin Mustafa Sarıgül’e yakın isimlerden oluşturduğu belediye iştiraki firma ilk önce Kumburgaz’da bir şube açtı.

  KIŞ MEVSİMİNDE DENİZ TERCİHİ ŞÜPHE UYANDIRDI

  2014/172188 no’lu ihaleye sadece belediye iştiraki Kent-Yol adlı firma davet edilirken, pazarlık usulü gerçekleştirilen ihale 138 bin 600 TL’ye bırakıldı. Hava sıcaklığının 7 dereceye düştüğü 19-21 Aralık 2014 tarihleri arasında deniz kenarındaki bir otelin neden tercih edildiği sorusu şüpheleri artırdı. Kent-Yol firmasının aldığı 32 ihalenin toplam bedeli ise 210 milyon TL.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir