Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
444.115
2.86%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C
  Savaş senaryoları ve tutuklu generaller tartışması

  Savaş senaryoları ve tutuklu generaller tartışması

  İYİ Kİ BU GENERALLERLE SAVAŞA GİRMEMİŞİZ diyen Bülent Arınç'la SÖZCÜ'nün sürmanşetini tartışmaya açıyoruz..
  • 25.06.2012 - 10:58

  Savaş senaryoları ve tutuklu generaller tartışması #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Türkiye ne zaman ki uluslararası arenada ciddi bir kriz yaşasa tutuklu bulunan generaller tartışması yeniden başlıyor. Son olarak Suriye’nin Türk jetini düşürmesinin ardından gazeteler bu gelişmeleri manşetine taşıdı.

  Sözcü gazetesi ise ‘SAVAŞIN EŞİĞİNDEYİZ AMA 68 PAŞA TUTUKLU’ sürmanşetini attı. Gazete, Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli en tecrübeli general ve amirallerin tutuklu olmasının ordunun gücünü zayıflattığını haber spotuna taşıdı. Ulusalcı kimliğiyle bilinen gazete içeride olan askerlerin ordunun moralini zayıflattığını ileri sürdü.

  BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ?

  Tam da bu noktada hükümetin en etkili isimlerinden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘Başbakan Yardımcılığı’ görevine getirilmeden önceki sözleri, tartışmayı farklı bir noktaya taşıyor. Türkiye tarihinin en kritik davaları olan Ergenekon ve Balyoz davalarına atıfta bulunan Bülent Arınç, ‘Türkiye bağırsaklarını temizliyor’ diyerek "Allah'a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok. Askerlikten başka her şeyi yapmışlar." ... demişti.

  Şimdi Arınç'ın sözleri ve Sözcü'nün sürmanşeti tartışılıyor. 

  Savaş senaryoları ve tutuklu generaller tartışması #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir