Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
321.651
-1.28%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Savcı Demir'den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

  Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na dava açacağını açıkladı.
  • 07.05.2014 - 02:07
  Savcı Demir'den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

  Savcı Demir den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sehven ifadeye çağıran İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir BeyazTV'de canlı yayın programına katıldı.

  Kılıçdaroğlu'nu sehven ifadeye çağıran savcı Mehmet Demir, Edirne Cumhuriyet Savcılığı'na geçici olarak görevlendirilmişti.

  Savcı Demir'den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu İZLE

  KILIÇDAROĞLU'NUN 'SEN KİMSİN?' SORUSUNA YANIT

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Savcı Demir'e "sen kimsin" sözlerine Savcı Demir'den ironik bir yanıt geldi. Demir bu soruya karşılık olarak, "Ben Kahramanmaraşlı savcı Mehmet Demir'im. 1983 İstanbul Hukuk Mezunuyum" diye yanıt verdi.

  "DOSYA SEHVEN BANA GÖNDERİLDİ"

  Savcı Demir, "Benim böyle bir muameleye maruz kalmamın temel nedeni 17Aralık darbe girişimlerine ilk karşı çıkan savcı olmamdır. Kılıçdaroğlu'nu UYAP'a 'şüpheli' olarak kaydeden ben değilim. Dosya sehven bana gönderilmiş" ifadelerini kullandı.

  "1700 DOSYA İŞLEME KONULMAMIŞ"

  Savcı Mehmet Demir, Kılıçdaroğlu dosyası ile ilgili şunları söyledi:

  "Kılıçdaroğlu dosyası, görevlendirildiğim Uzlaştırma Bürosunda bir anda önüme konulan 1700 dosyadan önce sisteme girilmiş. Benden önceki savcının işleme koyduğu dosyadaki şüpheli ve şikayetçi isimlere uzlaşma için davet gönderilmesini istedim. "Şüpheli" Kılıçdaroğlu ile birlikte şikayetçi olan Bilal Erdoğan'a da "uzlaştırma" için davet gönderilmiştir. Dosya UYAP'a benden önce kaydedilmiş ve Kılıçdaroğlu'nun "milletvekili" olduğu dikkate alınmamış. Sayın Kılıçdaroğlu'na davet gönderilmesi tamamen sehven yapılmış bir işlemdir. Kılıçdaroğlu'nun hakkımda söylediği "savcı bozuntusu" ve "tetikçi" sözleri hakaret suçudur. Suç duyurusunda bulunacağım"

  KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

  Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir kendisine "savcı bozuntusu" diyen Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir