Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
585.620
-0.50%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Sebahat Tuncel yeniden hakim karşısına çıktı

  Sebahat Tuncel yeniden hakim karşısına çıktı

  "Terör örgütüne üye olmak" suçundan aldığı 8 yıl 9 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Sebahat Tuncel, yeniden hakim karşısına çıktı.
  • Ajanslar
  • 25.06.2015 - 14:22

  SEBAHAT

  "Terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası alan HDP eski Milletvekili Sebahat Tuncel'in yargılanmasına devam edildi.

  İKİNCİ CELSE GÖRÜLDÜ

  İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci celseye tutuksuz sanık Sebahat Tuncel ile avukatları katıldı. Duruşmayı, HDP milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu, Ertuğrul Kürkçü, Beyza Üstün, Sezai Temelli, Hüda Kaya ve Mürsel Aydoğan da izledi. Mahkeme Başkanı Ahmet Korkusuz, Anayasa Mahkemesi Bölümler Başrapörtörlüğü'nün sanık Tuncel hakkındaki 10 Mart 2015 tarihli yeniden yargılanması kararını okudu.

  Sebahat Tuncel yeniden hakim karşısına çıktı #2

  "İŞSİZİM, GELİRİM YOK"

  Daha sonra kimlik sorgusu yapılan Sebahat Tuncel, mesleği sorulduğunda "Şu anda işsizim" derken; geliri sorulduğunda ise "Şimdilik yok" dedi.
  Mahkeme Başkanı Korkusuz'un "Emekli olamadınız mı?" sorusuna ise Tuncel, "Hayır, yaşa takıldık" diye cevap verdi.

  "VERİLEN CEZA SİYASİDİR"

  Kimlik sorgusunun ardından savunması sorulan Tuncel, "Daha önce kapatılan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde savunmamı yapmıştım. Bana açılan bu dava ve verilen ceza siyasi bir karardır. Verilen kararı da Anayasa Mahkemesi, hak ihlali ve hukuka aykırılık yönünden bozmuştur. Bu nedenle önceki karar ortadan kalkmıştır. Anayasa Mahkemesi'nin verdiği karar doğrultusunda beraat kararı verilmesini talep ediyorum" dedi.

  Sebahat Tuncel yeniden hakim karşısına çıktı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir