Euro
10.7874
0.35%
Dolar
9.243
0.34%
Altın
530.37
0.49%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
596.597
0.18%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Seçime iki ayrı partiden giren kardeşler birbirine düştü

  HDP'den vekil seçilen Mahmut Celadet Gaydalı, AK Parti'den seçilemeyen kardeşi Edip Safder Gaydalı'ya karşı sert ifadeler kullandı.
  • 09.06.2015 - 11:21
  Seçime iki ayrı partiden giren kardeşler birbirine düştü

  Seçime iki ayrı partiden giren kardeşler birbirine düştü #1

  7 Haziran'da gerçekleştirilen milletvekilliği seçimlerinde Bitlis'ten iki milletvekili çıkaran HDP, bir kutlama programı düzenledi. Atatürk Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan HDP'li grup, halaylar çekerek kazanılan zaferi kutladı.

  Programda konuşan Mahmut Celadet Gaydalı, seçimde kendilerine destek veren seçmene teşekkür ederek, seçimde iki kötü olay yaşadıklarını ifade etti. Gaydalı, bunlardan birinin üçüncü sıra adayı Zeynel Omay'ın kazanamaması, diğerinin ise Hizan ilçe eş başkanının Siirt'te uğradığı saldırı olduğunu söyledi.

  "KARDEŞİM 4 PARTİNİN DE BAŞINI YEDİ"

  AK Parti'den ikinci sıra adayı olan ve seçimlerde milletvekili seçilemeyen Edip Safder Gaydalı'ya yüklenen ağabeyi Celadet Gaydalı, "Kardeşim hangi partiye gittiyse tepe taklak oldular. Bak bunlar da oldu. Bunların Rabia selamları var. Ne demek bu biliyor musunuz? Kardeşim Doğru Yol Partisi'ne gitti battı. Anavatan Partisi'ne gitti çöktü. CHP'ye gitti Deniz Baykal tekerlek oldu yuvarlandı. Şimdi meğerse kardeşime dörtle diyorlar. Kardeşim dörtledi. Girdiği dördüncü partinin de başını yedi. Sanki iktidar oldular. Dün çıkmışlar zafer çığlıkları atıyorlar. Ben böyle enteresan insan görmedim. İktidardan koltuk kaybediyorsun, 'başardık' diyorlar. Allah akıl fikir versin" diye konuştu.

  Seçime iki ayrı partiden giren kardeşler birbirine düştü #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir