Petrol
98.14
1.54%
Euro
18.3675
0.38%
Dolar
17.9435
-0.03%
Altın
1.036
0.48%
Borsa
2796
0.00%
Bitcoin
417.686
-3.70%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Şehidin ailesi haberi televizyondan öğrendi

  Malatya’da düşen RF- 4E tipi uçakta şehit düşen Hava Pilot Yüzbaşı Onur Özkaya’nın ailesi haberi televizyondan öğrendi.
  • 25.02.2015 - 09:45
  Şehidin ailesi haberi televizyondan öğrendi

  vergi.jpg

  Dün akşam saatlerinde Malatya 7. Ana Jet Üssü’nden gece uçuş eğitimi için havalanan iki RF-4E tipi keşif uçağı iniş için havaalanına yaklaşırken çarpışarak düştü. Kazada şehit olan askerlerden Hava Pilot Yüzbaşı Onur Özkaya'nın ailesi acı haberi televizyondan öğrendi.

  Beş yıllık evli ve 11 aylık bir erkek bebeği olan Yüzbaşı Onur Özkaya’nın babası Cengiz Özkaya, oğlu için şunları söyledi:

  DAİMA PİLOT OLMAK İSTİYORDU

  "Küçüklüğünden beri havacılık tutkusu vardı. Üniversite sınavlarında başka tercih yapmadı. Benim de havacı asker olmamdan dolayı, uçak bakımcı olmamdan dolayı uçakları seviyordu. Uçakların arasında büyüdü ben çok götürdüm uçakların yanına. Oradan bir uçak sevgisi vardı. Uçmak istiyordu. Daima pilot olmak istiyordu, başka bir arzusu yoktu. 2008 yılında Çiğli’den mezun olunca Malatya’ya gitti. Gittiğinden beri orada görev yapıyordu ve artık buraya dönmek istiyordu. Şarkını fazlasıyla tamamlamıştı. Ama kısmet olmadı. Bu sene tayinlerde İzmir’i bekliyorduk. Mayıs sonunda açıklanacaktı. Kısa bir süre önce gelinim ve torunumla birlikte geldi, beraberdik. Biz de torunumun yaşını kutlamak için Nisan’ın 3’ünde Malatya’ya gidecektik. Kısmet değilmiş. Ateş düştüğü yeri yakar, biz bunları meslek hayatımızda çok yaşadık. Kendi filomuzdan pilot arkadaşlarımızı kaybettik. Ben de uçak bakımcıyım. Uçak bakımcılar pilotlarla et ve tırnak gibidir."

  Şehidin ailesi haberi televizyondan öğrendi #2

  UÇAKLARIN BAKIMLARI ÇOK TİTİZ YAPILIR

  Uçakların bakımında bir sorun olduğunu sanmadığını anlatan şehit babası Cengiz Özkaya, "Kendim uçak bakımcı olduğum için, biz çok ince ayrıntısına kadar o uçakların bakımını yapıyoruz. Çünkü içinde can uçuyor, pilotlarımız uçuyor. Benim oğlum, başkalarının oğlu uçuyor, çok iyi bakım yapılıyor. Bu tip kazaların çeşitli sebepleri vardır. Şu oldu, bu oldu diyemem. Bunlar uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak. Zaten uçak enkazında araştırmalar başlamıştır" dedi.

  Şehit düşen Hava Pilot Yüzbaşı Onur Özkaya’nın cenazesi, Malatya’da yapılacak askeri törenin ardından İzmir’e getirilerek toprağa verilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir