Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
381.074
0.84%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Şehidin cenazesi öğle namazına kadar camide bekletildi

  Antalya'da silahlı saldırıya uğrayan Mehmet Çolak, toprağa verildi.
  • 06.10.2012 - 15:23
  Şehidin cenazesi öğle namazına kadar camide bekletildi

  Şehidin cenazesi öğle namazına kadar camide bekletildi #1

  Antalya'daki silahlı saldırıda şehit düşen polis memuru Mehmet Çolak'ın cenazesi, toprağa verildi. Dün Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenin ardından Konya'ya getirilen Çolak'ın (30) cenazesi, bugün defnedileceği Kurşunlu beldesine konvoy halinde götürüldü.

  ŞEHİT POLİS KONYA'DA TOPRAĞA VERİLDİ

  ÖĞLE NAMAZINA KADAR BİR SÜRE BEKLETİLDİ

  Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, belde merkezindeki Rahmet Camii önünde öğle namazına kadar bir süre bekletildi. Bu sırada şehidin yakınları, tabutun başına gelerek gözyaşı döktü.

  Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Çolak'ın naaşı, belde mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

  ACILI ANNE: "İKİ OĞLUM VARDI, BİRİNİ DEVLETE VERDİM"

  Şehit Mehmet Çolak'ın cenazesinin Rahmet Camii önüne getirildiği sırada annesi Selma Çolak, "Şehit getirdim köyümüze, şefaati hepimize dokunsun. Evlat acısı tattırmasın size. O kadar zor ki, çok zor. Annem ciğerimi yaktın. Boşuna getirmedim yavrularımı. İki oğlum vardı, birini devlete verdim. Oğlum, canım kuzum, hakkını helal et yavrum" dedi.

  ŞEHİT EŞİNDEN GÖZYAŞI

  Bu sırada annesi Selma, kardeşi Derya ve şehit eşi sınıf öğretmeni Elif Çolak, tabutun başına geldi. Elif Çolak, "Aşkım, ben sana hakkımı helal ettim. Sen de bana hakkını helal et Mehmedim" deyip gözyaşları içinde tabuta sarıldı. Anne Selma Çolak da, oğlunun fotoğrafını öpüp, okşadı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir