Euro
15.1330
-0.07%
Dolar
13.3719
-0.04%
Altın
790.4450
0.06%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
554.081
-2.75%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Şehit annesi oğlunu gülerek uğurladı

  Diyarbakır'dan Trabzon'a, Konya'dan Samsun'a kadar dört bir yanda gözyaşı ve acı var.
  • 20.06.2012 - 15:51
  Şehit annesi oğlunu gülerek uğurladı

  Şehit annesi oğlunu gülerek uğurladı #1

  Hakkari'de karakola teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan 8 askerden Konyalı olan Ulaştırma Er Samet Bütün ile Astsubay Kıdemli Çavuş Ali Gümüş'ün naaşı Van'dan Konya'ya getirildi. Şehitlerden Samet Bütün'ün naaşı buradan merkez Selçuklu ilçesinde bulunan baba evine götürüldü. Baba evinde ambulanstan indirilen şehidin naaşı evinin bahçesine konularak dua edildi ve helallik istendi.

  BÜTÜN EVLERE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

  Daha sonra şehidin naaşı, törenin yapılacağı Mürşitpınar Camisi'ne götürüldü. Törene şehidin babası Servet, annesi Fadime, iki ağabeyi, yakınları, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekilleri, MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Namık Boran, protokol üyeleri, emniyet personeli, askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çevredeki tüm evlere ise Türk bayrakları asıldı.

  ŞEHİDİN BABASI YÜREKLERİ DAĞLADI

  ŞEHİDİN ANNESİ TOP ARABASINA ÇIKTI

  Şehit Samet Bütün'ün öz geçmişi okunmasının ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze namazından sonra askerler tarafından omuzlara alınan şehidin naaşı top aracına konuldu.

  Şehidin naaşı top arabasında götürülürken, aracın üzerine çıkan şehidin annesi ve yakınları çevredeki vatandaşlara el salladı. Bir süre top aracında götürülen şehidin naşını daha sonra yakınları ve vatandaşlar omuzlarına alarak Konya Şehitliğine götürdü. Bu sırada vatandaşlar "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. Samet Bütün'ün naaşı Şehitlik'te dualarla defnedildi.

  ASKERLİK ÇABUK BİTSİN DİYE İZNE HİÇ GELMEDİ

  Şehit askerin, acemi birliğini yaptıktan sonra usta birliği olarak Tekirdağ'a gittiği, 3 hafta sonra ise Hakkari'ye sevk edildiği öğrenildi. Yaklaşık 8 aydır asker olan Bütün'ün izin kullanmadan vatani görevini bitirmeyi hedeflediği bildirildi. Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksekokulu'nda pazarlama bölümü okuyan Bütün'ün, 2. sınıftan sonra dersi kaldığı için eğitimine ara vererek askere gittiği öğrenildi.


  Görüş Bildir