Euro
15.2856
-0.01%
Dolar
13.6144
0.18%
Altın
793.6060
-0.13%
Borsa
1927
-1.25%
Bitcoin
502.179
-1.44%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Şehit Ateşli'nin ağabeyi: Yetkililer aramadı

  İzmir'de şehit olan Özkan Ateşli'nin ağabeyi yetkililerden kimsenin aramadığını, yiyecek gönderdiklerini söyledi.
  • 10.08.2012 - 12:53
  Şehit Ateşli'nin ağabeyi: Yetkililer aramadı

  Şehit Ateşli nin ağabeyi: Yetkililer aramadı #1

  Güneydeniz Saha Komutanlığı'na bağlı Foça Birliği'ne ait personel servis aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan Özkan Ateşli'nin İstanbul'daki baba evinde yas var. Özkan Ateşli’nin 6 aylık Alper ve 2 yaşında Alkay isminde iki oğlu yetim kaldı. Şehit er Ateşli'nin cebinde 50 TL parası vardı, onunla da bayram iznine gelirken 2 çocuğuna elbise alacaktı.

  BÜYÜYEN İKİ OĞLU DA VATANA FEDA OLSUN

  Ateşli'nin şehit düştüğü haberini, Esenyurt Mehter Çeşme Mahallesi'nde oturan ailesine askeri yetkililer verdi. Askeri yetkililerle birlikte gelen sağlık ekibi, fenalaşan şehit yakınlarına müdahale etti. Acı haberin duyulmasının ardından şehidin ve komşularının evleri Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin evinin bulunduğu sokakta iftar vakti belediye tarafından iftar yemeği verildi. Şehidin amcası Hüsnü Ateşli, haberi öğle saatlerinde telefonla öğrendiğini ifade ederek, “Elimiz ayağımız tutmadı. Ama yine de alnımız dik. Milletimizin, devletimizin başı sağ olsun. İki tane oğlu büyüyor. Onları da babası gibi askere göndereceğiz. İster gazi olsunlar, ister şehit” diye konuştu.  

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

  2 ÇOCUK BABASIYDI

  Özkan Ateşli’nin 6 aylık Alper ve 2 yaşında Alkay isminde iki oğlunun olduğu öğrenildi. 7 aylık asker olan şehit er Ateşli’nin 16 Ağustos 2012 Perşembe günü bayram iznine ayrılacağı ve İstanbul’a ailesinin yanına geleceği belirtildi.

  CEBİNDE 50 TL PARASI VARDI

  Şehidin annesi Şerife Ateşli ise oğluyla en son dün akşam telefonda görüştüğünü belirterek, şöyle devam etti: “Telefonda çocuklarıyla konuştu. 'Anne onlara iyi bak' dedi. Ben de 'elimden geldiğince çocuklarına bakıyorum. Sen kendine iyi bak. Allah'a emanet ol' dedim. Babasıyla da konuştu. 10 günlük dağıtım iznine gelmişti. Bayramda tekrar gelecekti. Uçak biletini babası alıp gönderdi. Ben de 50 TL göndermiştim. 'Anne, uçak biletini ve parayı aldım. Gelirken o parayla çocuklara elbise alacağım' dedi.”

  PKK BİZİ YIKAMADI, AYAKTAYIZ

  Şehidin kız kardeşi Gizem Gezer yeğeni Alper’i kucağına alarak, "Biz bir tane şehit verdiysek iki tane de daha aslan yavrumuz var. Yıkılmadık ayaktayız. PKK bizi yıkamadı, halen ayaktayız . İki tane daha yavrusu var Allah'a şükürler olsun. Şehit ölmez" diye konuştu.

  YETKİLİLER ARAMADI, SADECE YİYECEK GÖNDERDİ

  Şehidin Ağabeyi Aşkın Ateşli (24) ise "Şehit haberini aldığımızdan beri bizi hiçbir yetkili aramadı. Hiçbir yetkili buraya gelmedi. Buraya yiyecek gönderiyorlar. Yiyecek göndermesinler kendileri gelsinler. Biz bu askeri toprak için, vatan için şehit verdik" şeklinde konuştu.

  ŞEHİTTEN GERİYE FOTOĞRAFLARI KALDI

  Şehit Özkan Ateşli ’den geriye İskenderun ’daki acemi birliğine teslim olmadan 1 saat önce çekilmiş 3 fotoğrafı kaldı.


  Görüş Bildir