Dolar
7.7846
1.6505%
Euro
9.0736
1.8681%
Altın
1875.11
0.7176%
Borsa
1121.17
-0.2668%
G. Altın
469.058
2.3042%
Bitcoin
84963.92
3.2755%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Şehit babasından siyaset ve propaganda yapılmasın isteği

  Afyon patlamasında şehit olan Mücahit Coşkun'un babası cenazede siyaset, provokasyon ve taşkınlık istemediğini söyledi
  • 09.09.2012 - 15:09
  Şehit babasından siyaset ve propaganda yapılmasın isteği

  Şehit babasından siyaset ve propaganda yapılmasın isteği #1

  Afyonkarahisar'da meydana gelen ve 25 askerin şehit düştüğü patlamada şehit düşen Zonguldaklı Mücahit Coşkun'un Babası Şeref Coşkun, şehit cenazesinde siyaset ve provokasyon ve taşkınlık istemediğini söyledi.

  TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, beraberinde Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, yönetim kurulu üyeleri, il genel ve belediye mesclis üyeleri ve partilerle birlikte Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamada şehit olan Mücahit Coşkun'un Alaplı Çatak Köyünde yaşayan ailesini ziyaret etti.

  AİLENİN HER İSTEĞİ YERİNE GETİRİLECEK

  Ziyarette aileye baş sağlığı dileyen Toptan, şehidin ailesinin her isteğinin yerine getirilmesini istedi. TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan ve beraberindekilerin ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirten şehit Mücahit Coşkun'un Babası Şeref Coşkun ise Milletvekili Toptan’a şehit cenazesinde siyaset ve provokasyon ve taşkınlık istemediklerini söyledi.

  CENAZE DUA EDEREK TEKBİRLERLE GÖTÜRÜLSÜN

  Şehit cenazesinde kesinlikle siyaset, provokasyon ve taşkınlık yapılmasına izin verilmesini istemediklerini belirten baba Coşkun, “Burada siyaset yapılmasını istemiyoruz. Tören babında, provokasyon istemiyoruz. Bu niyetle geleceklerse gelmesinler, zaten bizim köyümüzdeki insanlarımız inançlı insanlardır, en ufak bir taşkınlık olmayacaktır. Ne bir taşkınlık ve ne bir provokasyon istemiyoruz. Buraya taziye ziyareti ve şehidimizi defin etmek için geleceklerse gelsinler, yoksa şehitler ölmez gibi sloganlar istemiyoruz. Dua ederek tekbirlerle götürülmesini istiyoruz. Ayrıca izin verirlerse şehidimizin definin de tüm şehit babaları adına konuşma yapmak istiyorum. Bu konuşma yapmamdaki amacım şehit babalarına hem teselli ve onlarla gurur duymalarıdır. Şehit babası olmak herkese nasip olmaz. Ama kesinlikle şehidimizin cenaze töreninde ne slogan nede taşkınlık istemiyorum. Önemli olan şehidimizi dualarla en iyi şekilde uğurlamak istiyorum. 4 tane oğlum var. Ama onun ben de ayrı bir yeri var.

  ASKERE GİTMEDEN ÖNCE BANA ŞEHİTLİK YAKIŞIR MI DİYE SORDU

  Alaplılı şehit Mücahit Coşkun’un babası Şeref Coşkun’un askere gitmeden önce kardeşleri, ağabeyi ve yakın arkadaşına kendisine şehitliğin yakışıp, yakışmayacağını sorduğunu söylediğini belirterek, ”Mücahit oğlum askere gitmeden önce kardeşlerine, abisine ve köydeki yakın arkadaşına şehit olabilir miyim diye söylemiş, sanırım kendisine malum olmuş, acımız ayrılık acısı, şehit olduğu için gururluyum, oğlum en iyi makama şehitlik makamına ulaşmıştır” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir