Şehit haberini gülerek okuyan PKK'lı öldürüldü

Şehit haberini gülerek okuyan PKK'lı öldürüldüBingöl'ün Genç ilçesi kırsal kesiminde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 1'i kadın 2 PKK'lı silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Kazan vadişsindeki operasyonda da şehit haberini gülerek okuyan kadın terörist öldürüldü.

TESLİM OL ÇAĞRISINA ATEŞLE KARŞILIK

Güvenlik güçleri, Genç ilçesi kırsalında kış üstlenmesine hazırlanan PKK'ya yönelik bölgede operasyon gerçekleştirdi.

Dün akşam saatlerinde Genç ilçesine bağlı Suveren bölgesinde bir gurup PKK'lı ile karşılaşan güvenlik güçlerinin 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada 1'i kadın 2 PKK'lı silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

ŞEHİT HABERİNİ GÜLEREK OKUMUŞTU

Sabah saatlerine kadar yer yer sıcak temasın sağlandığı operasyon bölgesine çok sayıda asker sevk edildi. Hakkari-Çukurca'da PKK tarafından geçen yıl Ağustos ayında düzenlenen ve Binbaşı Yavuz Başayar ile birlikte 8 asker ve bir köy korucusunun şehit olduğu saldırıyı gerçekleştiren Ader kod adlı kadın terörist Kazan Vadisi'ne düzenlenen kapsamlı operasyon sonucu öldürüldü.

Kadın teröristin üzerinden yapılan aramada Binbaşı Başayar ile birlikte şehit olan 9 kişinin haberlerin yer aldığı gazeteyi arkadaşları ile okurken çekilmiş fotoğrafları çıktı. Saldırıdan bir gün sonra milisler tarafından kendilerine ulaştırıldığı öğrenilen gazeteleri okuyan teröristlerin güldükleri dikkat çekti.