Euro
15.2767
0.22%
Dolar
13.4402
0.11%
Altın
795.5120
-0.03%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
571.692
-1.24%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C
  Şehit Hakan Koçer'in ailesi askeri tören istemedi

  Şehit Hakan Koçer'in ailesi askeri tören istemedi

  Tören sırasında tabutun Türk bayrağına sarılı olmaması dikkat çekti.
  • 27.06.2012 - 09:18

  Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Uzunsırt Köyü kırsalında dün sabah PKK’lılar ile çatışma çıktı. Çatışmada Diyarbakır Bismil nüfusuna kayıtlı Jandarma Er Hakan Koçer şehit oldu. Şehit erin cenazesi helikopterle Bismil’e getirildikten sonra ambulansla Üçtepe Köyü’ne götürülerek toprağa verildi.

  Şehit Hakan Koçer in ailesi askeri tören istemedi #1

  Yüksekova'nın Uzunsırt Köyü kırsalında bu sabah saatlerinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Er Hakan Köçer'in cenazesi askeri helikopterle Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'ne getirildi. Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı'nda şehit Köçer için askeri tören düzenlendi. Basına kapalı düzenlenen cenaze törenine sadece şehit erin babası Kazım Köçer ile yakınları katıldı.

  ŞEHİT CENAZESİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Törenin ardından Jandarma Komutanlığı'ndan ambulansla çıkarılan şehit er Hakan Köçer'in cenazesini annesi Fecrihan ile nişanlısı olan amcasının kızı 19 yaşındaki Tuba Köçer karşıladı. Şehit er Hakan Köçer'in cenazesi yaklaşık 50 araçlık konvoyla Üçtepe Köyü Cami'ine getirildi.

  TABUTUN ÜZERİNDEKİ BAYRAĞI ÇIKARDILAR

  Köçer'in tabutunun üzerinde Türk bayrağının olmaması dikkat çekti. Askeri yetkililerin tabutu bayrağa sarılı halde teslim ettiği, ancak ambulansta bayrağın çıkarıldığı belirtildi.

  Askerlik dönüşü, düğün yapmaya hazırlanan Hakan Köçer'in yaşadığı Üçtepe Köyü'nde cenazeyi bekleyen köylü kadınlar, Kürtçe yaktıkları ağıtlarda, "Damadımızı bekliyoruz. Damat geliyor, bugün bizim düğünümüz var" diye ağladı.

  ŞEHİDİN AMCASI: HA GERİLLA HA ASKER FARK ETMİYOR

  Ambulansın köye girişiyle birlikte Kürtçe ağıt yakan yakınları, sinir krizi geçirdi, bayılanlar oldu. Köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi omuzlara alınarak 500 metre uzaklıktaki köy mezarlığına götürülerek defnedildi. Şehit er Köçer'in nişanlısının babası ve amcası olan Abit Köçer, mezar başında yaptığı konuşmada, kendileri için şehit düşen askerle, 'gerilla' dediği ölen PKK'lı teröristlerin aynı olduğunu söyledi. Abit Köçer, "Bu şüpheli bir ölümdür. 30 yıldır devam eden süreçte, asker ve gerillalar öldü. Ha gerilla ha asker, fark etmiyor" dedi.

  Daha sonra baba Kazım Köçer, ağlayarak şehit oğlunun mezarına sarılıp helallik istedi. Baba Köçer'i yakınları teselli ederek, ayakta durmasına yardımcı oldu. Daha sonra sırasıyla tüm kardeşleri ve yakınları mezar başına gelerek ağıtlar yaktı.

  Şehidin annesi Fecrihan ve nişanlısı Tuba Köçer, cenaze töreni ve defin işlemi boyunca, Kürtçe ağıtlar yaktı. Sinir krizleri geçiren ve zaman zaman baygınlık geçiren anne Fecrihan ve Tuba Köçer'i yakınları güçlükle teselli etti.

  AİLENİN İSTEĞİ ÜZERİNE ASKER VE SİVİL YETKİLİLER KATILMADI

  Şehit jandarma er Hakan Köçer'in ailesinin isteği üzerine köydeki cenaze törenine, asker ve sivil yetkililer katılmadı.

  Şehit Hakan Koçer in ailesi askeri tören istemedi #2

  PKK'LI KUZENİ ÖLDÜRÜLDÜ

  Koçer’in kuzeni Mehmet Vasıf Çelik’in, 21 Mart’ta Cudi Dağı’nda çıkan çatışmada ölü ele geçirilen 5 PKK’lıdan biri olduğu ifade edildi.

  DÜĞÜN HAZIRLIKLARI YAPIYORLARDI

  Fecrihan ve Kazım Köçer çiftinin 8 çocuğundan ikincisi olan şehit er Hakan Köçer'in şehit olmadan bir gün önce anne ve babasıyla telefonla görüştüğü öğrenildi. Annesi Fecrihan Koçer'in askere gideli 4 ay olan oğluna düğün hazırlıklarına başladıklarını söylediği belirtildi.


  Görüş Bildir