Euro
9.4561
0.01%
Dolar
7.8297
-0.02%
Altın
456.76
-0.02%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
147.750
-2.18%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Şehit olan oğlunun acısına 1 ay dayanabildi

  Geçtiğimiz ay şehit olan Uzman Çavuş Seyit Yalçın'ın kolon kanseri annesi vefat etti.
  • 09.12.2012 - 15:11
  Şehit olan oğlunun acısına 1 ay dayanabildi

  Şehit olan oğlunun acısına 1 ay dayanabildi #1

  Yüksekova’da 8 Kasım tarihinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Seyit Yalçın’ın kanser hastası annesi 57 yaşındaki Şükran Yalçın, tedavi gördüğü Kayseri Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kurtarılamadı. Şehit oğlunun acısıyla birlikte kanser hastalığına daha fazla dayanacak gücü kalmayan şehit annesi Şükran Yalçın, Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesinde, şehit oğlunun yanına defnedildi.

  1 AY ÖNCE OĞLUNUN YERİNE ÖLMEK İSTEMİŞTİ

  Boğazlıyan İlçesi’nde oğlunun şehit olduğunu duyunca durumu ağırlaşan şehit annesi Şükran Yalçın, şehit töreninde oğlunun ardından ağıtlar yaktı. Anne Yalçın bu sırada, "Ben kanser hastasıyım, oğlum ölmesiydi de ben ölseydim" diyerek gözyaşı dökmüştü. Şehit oğlunun özlemine 1 ay dayanabilen kolon kanseri anne Yalçın da 1 ay sonra 8 Aralık Cumartesi günü oğlunun yanına gömüldü.

  ANNESİ İÇİN EĞİTİMİNİ YARIM BIRAKMIŞTI

  Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyon sırasında, şehit düşen Bordo Bereli Uzman Çavuş Seyit Yalçın, 4 yıl önce Aksaray Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenimine devam ederken, annesinin kanser hastası olduğunu öğrendi. Hastalıkla mücadele eden annesini daha iyi koşullarda yaşatmak için öğrenimini yarıda bırakıp, uzman çavuş olmaya karar verdi.

  "TEK İSTEĞİ ANNESİNİ RAHAT ETTİREBİLMEKTİ"

  Eğitimin ardından Özel Kuvvetler Taburu’nda görev yapan şehit Yalçın’ın çocukluk arkadaşı olan Serhat Ören, şöyle dedi: "Seyit’in tek düşüncesi annesiydi. Annesini rahat ettirebilmek, hastalıktan kurtarabilmek için elinden gelen her şeyi yapardı. Annesine ev almıştı, onun taksitlerini ödüyordu. İzine geldiğinde birlikte vakit geçirirdik, ama onun hep aklında annesi vardı, başka bir şey düşünemezdi."

  "O BİR KAHRAMANDI"

  Serhat Ören, çocukluk arkadaşı olan Yalçın’ın şehit olmadan kısa süre önce nişanlandığını hatırlatırken, şunları anlattı: "Şehidimiz; hem annesi, hem de vatanı için yaptıklarıyla bir kahraman olarak son yolculuğuna uğurlandı. Annesi oğlunun acısına dayanamadı. Şehit olmadan kısa süre önce nişanlanan arkadaşım, teröristlerle girdiği çatışmada, 2 haini öldürdükten sonra yaraladığı bir hain tarafından şehit edilmişti. Böyle bir kahraman asker yetiştiren annesine de Allah’tan rahmet diliyoruz. Vatan sağ olsun."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir