Petrol
95.56
-0.78%
Euro
18.3437
0.36%
Dolar
17.9552
0.31%
Altın
1.034
0.04%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
414.774
-3.43%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C
  Şehit olunca elektriklerini açtılar

  Şehit olunca elektriklerini açtılar

  Çukurca'da şehit düşen er Piyade Çavuş Birol Elmas’ın, evinde borç yüzünden elektrikleri kesikti.
  • 20.10.2011 - 10:41

  Şehit olunca elektriklerini açtılar #1

  Çukurca’da terhisine 120 gün kala şehit olan Birol Elmas’ın Karakamış Mahallesi’ndeki tek katlı evinin elektriği, birikmiş borcundan dolayı Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından bir süre önce kesildi.

  ŞEHİT HABERİ GELİNCE ELEKTRİKLERİNİ AÇTILAR

  Karakamış Mahalle Muhtarı Adil Kaplan, şehit çavuş Birol Elmas’ın babasını yıllar önce kaybettiğini, annesi Mübyen Elmas’ın biri özürlü olan, biri kız 2’si erkek 3 çocuğuyla yaşadığını belirterek, ‘Yardımlarla geçiniyorlardı. Ailenin Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.ye bin 200 lira borcu vardı. Bu borcu taksit yaptılar. Yine ödeyemediler. Sonra borç 2 bin liraya çıktı. Bunun üzerine de kestiler. Karanlıkta oturuyorlardı. Şehit haberi gelince de SEDAŞ ekibi gelerek eve elektrik verdi" dedi.

  Elmas'ın, Adapazarı ilçesi Karakamış Mahallesi'nde bulunan evine gelen Sakarya Valisi Mustafa Büyük, şehidin annesi Mübyen, ağabeyi Sefa ve kardeşi Ferdi Elmas'a başsağlığı diledi. 


  Ziyarette gazetecilere açıklama yapan Büyük, vatan için canını feda eden gençlerin gurur kaynağı olduğunu anlatarak, Türk halkının bu tür zamanlarda birlik ve beraberliği sağlayan bir millet olduğunu ifade etti. 

  DEVLET OLARAK DAİMA YANLARINDA OLACAĞIZ

  Büyük, devlet olarak şehidin geride bıraktığı ailesinin yanında olacaklarına dikkati çekerek, “Gereğini yerine getirme konusunda devletimiz her türlü şeyi yerine getiriyor. Devlet olarak şehidimiz ailesinin daima yanında olacağız. Bu ailenin bütün fertleri bize emanettir. Belki bu zamana kadar eksikliklerimiz olmuş olabilir ancak bundan sonra onlar bize emanet. Allah sabırlar versin” dedi.

  VATAN SAĞ OLSUN DİYEBİLEN BİR MİLLETİZ

  Türkiye'nin acı bir gün geçirdiğini vurgulayan Büyük, “Tabi acı bir günümüz. Söylenecek çok söz yok. Ama 'vatan sağ olsun' diyebilen bir milletin fertleriyiz. Milletimiz şehidi verir ama sabırla karşılar. Bu memleket için, bu vatan için yeni şehitler vermeye hazır bir toplumumuz var. Herkese başsağlığı diliyorum. Yaralılarımız var, onlara da Allah'tan şifa diliyorum.” diye konuştu.

  Şehit Elmas'ın kardeşi Ferdi Elmas (19) ise ağabeyinin kasım ayında askere gittiğini, tezkere almasına dört ay kala şehit olduğunu hatırlattı. Ağabeyinin acemi eğitimini Isparta'da yaptığını belirten Elmas, şöyle devam etti:

  BÜYÜK AĞABEYİM ENGELLİ

  “Büyük ağabeyim engelli. Ondan sonra Birol ağabeyim ailenin en büyüğü. Askere gitmeden önce pazarlarda sebze-meyve satıyordu. Ondan önce de lokantalarda çalışmıştı. Ama askerliği öncesinde pazarlarda çalışıyordu. Yaklaşık bir yıl kadar o şekilde çalıştı. Ondan sonra da askere gitti” Elmas, ağabeyinin şehit olduğu haberini çalıştığı sırada öğrendiğini ifade ederek, “O an ne yapacağımı şaşırdım.

  ASKERDE KALMAYI DÜŞÜNÜYORDU

  Rahmetli ağabeyim askerliği çok seviyordu. İlk gittiği zaman askerde kalmayı da düşünüyordu. Hatta evraklarını falan hazırlamaya başlamıştı.” dedi. Ağabeyi ile en son üç akşam önce görüştüğünü kaydeden Elmas, “Operasyonlardan sonra arardı bizi. Böyle gece saatlerinde arardı genellikle. Operasyona gideceğinden haberdar etmezdi bizi. Operasyon bittikten sonra arardı. En son üç ay önce geldi eve. O da askerde kalmak için evraklarını hazırlamak içindi” diye konuştu.

  AİLE HABERİ ALINCA YIKILDI


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir