Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
427.832
-0.66%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Şehit pilotlar için tören düzenlendi

  Malatya'nın Akçadağ ilçesinde dün iki savaş uçağının çarpışması sonucu şehit olan dört pilot için, görev yerleri Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda askeri uğurlama töreni düzenlendi.
  • 25.02.2015 - 14:04
  Şehit pilotlar için tören düzenlendi

  Şehit pilotlar için tören düzenlendi #1

  Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, çok sayıda askeri erkan ve il protokolü ile şehitlerin yakınları katıldı.

  AİLELERİ VEDA ETTİ

  Malatya'nın Akçadağ ilçesinde iki askeri uçağın çarpışması sonucu şehit olan Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Yüzbaşı Onur Özkaya, Üsteğmen Salih Atalay ve Üsteğmen Zeynel Özbahçeci için askeri uğurlama töreni düzenlendi. Ambulanslarla morgdan alınarak 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'na getirilen cenazeler önce katafalklara konuldu, ardından şehit yakınları cenazelerle vedalaştı. Acılı aileler, şehitlerin tabutlarına sarılarak ağladı. Ailelerin ağıtları, yürekleri dağladı.

  Şehit pilotlar için tören düzenlendi #2

  MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİLER

  Törenin ardından şehitlerin cenazeleri toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilmek üzere uçaklara konuldu. Yakınlarının da alındığı uçaklarla Hava Pilot Kurmay Binbaşı Salih Sezer Eskişehir’e, Hava Pilot Üsteğmen Osman Onur Özkaya İzmir’e, Hava Pilot Üsteğmen Yasin Atalay İstanbul’a, Hava Pilot Üsteğmen Zeynel Özgür Özbahçeci de Konya’ya gönderildi.

  Bu arada uçakların düştüğü bölgede kaza kırım ekibinin yaptığı incelemenin tamamlanmasının ardından enkazın kaldırılması için çalışmalar başlatıldı.

  Şehit pilotlar için tören düzenlendi İZLE

  Şehit pilotlar için tören düzenlendi #3

  Şehit pilotlar için tören düzenlendi #4

  Şehit pilotlar için tören düzenlendi #5

  Şehit pilotlar için tören düzenlendi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir