Euro
10.1223
-0.38%
Dolar
8.6225
-0.49%
Altın
488.78
-0.57%
Borsa
1.402
0.74%
Bitcoin
375.795
-4.51%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Şehit polis memurları için Diyarbakır'da tören düzenlendi

  Diyarbakır ve Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde PKK'lıların düzenlediği saldırılarda şehit olan 3 polis memuru için tören düzenlendi.
  • 31.08.2015 - 12:01
  Şehit polis memurları için Diyarbakır'da tören düzenlendi

  Şehit polis memurları için Diyarbakır da tören düzenlendi #1

  Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçesi Dicle Kent Bulvarı, Medya Kavşağında trafik denetimi yaparken PKK'lıların uzun namlulu silahla açtığı ateşte polis memurları Ahmet Gılıç ile İlker Narin ve Şırnak'ın Silopi İlçesi'ndeki saldırıda şehit olan polis memuru Yılmaz Dikmen için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü önünde uğurlama töreni düzenlendi.

  Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürü Adnan Daştan, 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Hava Muharip Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Cemal Ziya Kadıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, şehit polis memuru Ahmet Gılıç'ın eşi Akile Gılıç, kızı Ece Gılıç, şehit polis memuru İlker Narin'in eşi Emel Narin ile 1.5 yaşındaki kızı Meyra Narin, Silopi'de şehit olan polis memuru Yılmaz Dikmen'in yakınları ile Emniyet Müdürlüğü personeli katıldı.

  Şehit polis memurları için Diyarbakır'da tören düzenlendi VİDEO

  Şehit polis memurları için Diyarbakır da tören düzenlendi #2

  "NEREDESİN BABA?"

  Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Adnan Daştan, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Hava Muharip Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Cemal Ziya Kadıoğlu, Başsavcı Ramazan Solmaz şehit ailelerine başsağlığı diledi. Şehit polislerin cenazelerinin ambulanstan alınıp tören alanına getirilmesi sırasında Ahmet Gılıç'ın kızı Ece Kılıç sürekli ağladı. Annesi Akile tarafından sürekli, "Söz vermiştin dik olup ağlamayacaktın" demesine rağmen kendini tutamadı. Şehit olan babası Ahmet Gılıç'ın fotoğrafına bakarak zaman zaman öpen Ece Kılıç, "Babamı iki aydır görmüyorum. Nerdesin baba" diyerek sürekli ağladı. Törene kızı Meyra ve yakınları ile birlikte gelen şehit polis memuru İlker Narin'in eşi Emel Narin tören boyunca soğukkanlı olmaya gayret etti. Tören sırasında zaman zaman ağlayan Meyra Gılıç'ı ise kadın polisler kucaklayarak sakinleştirdi.

  Şehit polis memurları için Diyarbakır da tören düzenlendi #3

  "HUZUR VE GÜVEN İÇİN ŞEHİT VERMEYE HAZIRIZ"

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Daştan, törende yaptığı konuşmada, bu tür olayların terörle mücadeleki azimlerini ancak arttırabileceğini belirterek şunları söyledi: "Bizler kendi canımızdan, acımızdan, üzüntümüzden çok aziz milletimizi düşüneceğimize söz vermiş, onlar can, mal ve ırzların korumak için yemin etmiş, ülkenin savunulmasını, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve güvenini temin için, ölümü göze alarak görev yapan ve en değerli varlıkları olan canlarını bu uğurda feda eden kahramanların varolduğu bir teşkilatın mensupları olarak, bir çok şehitler verdik, gerektiğinde de vermeye hazırız. Giydikleri üniformaya ve şu anda üzerlerinde örtülü şanlı bayrağımıza yakışır bir şekilde görevini ifa eden kardeşlerimizin mertebelerin en yücelerine erişmiştir. Geride bıraktıkları aileleri bizlere emanettir. Yeryüzünde hiçbir güç, hiçbir üst akıl devletimizin bekasını, milletimizin istikbaline, yürüyüşüne engel olamayacak. Milletimizin birlik ve beraberliğini, kardeşliğini bozamayacak. Canımızdan aziz bildiğimiz bu topraklarda barış ve huzur içinde yaşamamıza mani teşkil etmeyecektir."

  Şehit polis memurları için Diyarbakır da tören düzenlendi #4

  ŞEHİTLER MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİ

  Şehitler için toplu halde dua okunmasından sonra cenazeler ambulanslara konulurken, şehit yakınları ve polisler Emniyet Müdürlüğü binası önünde birbirinesarılarak gözyaşı döktü. Şehitler daha sonra memleketlerine gönderildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir