Euro
10.3888
0.77%
Dolar
8.8627
1.15%
Altın
497.13
1.27%
Borsa
1.376
-1.79%
Bitcoin
367.011
-3.90%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Şehit ve gazi aileleri zimmetlendi

  Genelkurmay, şehit ve gazi ailelerini birliklere zimmetledi.
  • 27.04.2012 - 06:10
  Şehit ve gazi aileleri zimmetlendi

  Şehit ve gazi aileleri zimmetlendi #1

  Genelkurmay Başkanlığı bir süre önce şehit ve gazi ailelerine yönelik yeni bir hizmeti uygulamaya soktu. Sabah'ın haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) bazı birlikler şehit ve gazi yakınlarının ihtiyaçlarını "sürekli takip" ile görevlendirildi. Uygulama ile her şehit ve gazi ailesine bir kollayıcı birlik sağlandı.

  ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKILACAK

  Bu birlikler, başta çocuklar olmak üzere şehit ve gazi ailelerini yakından takip etmeye başladı. Bu özel birlikler kendilerine zimmetlenen ailelerdeki öğrencilerin okul ihtiyaçlarını karşılayacak, meslek seçimlerinde de yardımcı olacak. Çocukların özel yetenekleri belirlenerek eğitimleri yönlendirilecek, kurslara yazılması sağlanacak.

  AİLELER KAYNAŞTIRILACAK

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in üzerinde hassasiyetle durduğu çalışmaya göre şehit ve gazi yakınlarının zimmetlendiği birlikler, ailelere şu hizmetleri sunacak:

  "18 Mart ve 30 Ağustos gibi özel günlerde yemekler verilecek";

  "Ramazan'da iftarlar düzenlenecek, kumanyalar hazırlanacak"; "Kurban Bayramı'nda ailenin tüm ihtiyaçları karşılanacak";

  "Sürekli sağlık sorunu olan aile bireylerine kademeli ziyaretler yapılacak, tedavi süreçlerinde bir personel görevlendirilecek";

  "19 Mayıs, 23 Nisan gibi milli bayramlarda Samsun, Ankara, İstanbul, Afyon-Kocatepe ve Çanakkale'ye ziyaretler düzenlenecek";

  "Moral günleri düzenlenecek, psikolog ve sosyolog desteği sağlanacak";

  "Türkiye'nin dört bir yanındaki şehit ailelerinin birbirleriyle kaynaşmaları için ortamlar hazırlanacak."

  Uygulama ile Ankara Yenimahalle ilçesinde oturanlardan Kara Havacılık Komutanlığı, Mamak ilçesindekilerden Muhabere Okulu, Etimesgut ilçesinden Zırhlı Birlikler Komutanlığı, İstanbul Beşiktaş, Ortaköy, Şişli ilçelerinden Harp Akademileri Komutanlığı, Üsküdar, Kadıköy ilçelerinden 1. Ordu Komutanlığı sorumlu. Komutanlıklar ilgilendikleri ailelerle ilgili üst komutanlıkları bilgilendirecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir