Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.392
-1.91%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Selahattin Demirtaş çözüm için eyalet sistemini önerdi

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Türkiye'de de Avusturya'daki gibi eyaletlere ciddi yetkiler veren bir çözüm düşünülebilir." dedi.
  • 23.01.2015 - 15:29
  Selahattin Demirtaş çözüm için eyalet sistemini önerdi

  chelsea.jpg

  Avusturya ziyareti sırasında Kurier gazetesinin sorularını cevaplayan Demirtaş, "Barış sürecinde ilerleme yok. Bunun sorumlusu Ankara'daki yönetimdir. Avrupa Birliği, Türkiye'ye daha fazla baskı uygulamalı. Brüksel'in müzakerelerde 'gözlemci statüsü' elde etmesi Kürt tarafı için düşünülebilir. Ancak bu Erdoğan (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) tarafından asla kabul görmeyecektir." açıklamalarında bulundu.

  "ÖCALAN HALKIMIZIN BÜYÜK BÖLÜMÜ İÇİN İDOLDÜR"

  Abdullah Öcalan için "Bizim halkımızın büyük bir bölümü için idoldür." tanımlamasında bulunan Demirtaş, yüzde 10 barajını aşacaklarına da inandığını belirtti.

  Kobani'deki duruma ilişkin görüşlerini de aktaran Demirtaş, "Elimizde Ankara'nın IŞİD'i doğrudan desteklediğine dair kesin deliller yok. Ancak sınır güvenliğindeki sorunlar ve çok sayıda savaşçının Suriye'ye geçmesi dolaylı bir katkının olduğunu gösteriyor. Kürtlere ve Esed'e karşı IŞİD'i güçlendirmek istediler." ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir