Petrol
110.5
1.27%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.858
-0.81%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  Selahattin Demirtaş Silvan'da Nevruz ateşi yaktı

  HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Silvan'da konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 17.03.2016 - 13:01
  Selahattin Demirtaş Silvan'da Nevruz ateşi yaktı

  demirtas

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde konuşuyor. Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili, zaten Erdoğan'ın emirlerine göre Meclis'te hareket ediliyor diyen Demirtaş, AK Partili velillerin vekillik görevini bu nedenle yapamadığını söyledi.

  Demirtaş konuşmasından önce Silvan'da Newruz ateşini yaktı.

  Selahattin Demirtaş Silvan da Nevruz ateşi yaktı #2

  Demirtaş'ın konuşmasından satır başları;

  "TÜRKLERİN NEYİ VARSA KÜRTLERİN DE OLSUN"

  "Cumhurbaşkanı kalkıyor, ilk işi Meclis’e emir vermek. Zannedersiniz Meclis şirket, kendisi de genel müdürü. Sürekli Meclis’e emir veriyor. Çalismayan bir mecliste bizi atsan ne olacak atmasan ne olacak? Meclis kapalı bizi atsan nolur atmasar nolur, 550 milletvekilleri zaten atılmış.

  Hendek de barikat da kalksın istiyoruz, Türkün neyi varsa, Kürdün de olsun istiyoruz. Bir halkın kendi hakkını istemesi neden Türkiye'nin zararına olsun? Buradan Almanya'ya gitmek zorunda kalan Türk arkadaşlarımız var. Burada binlerce yıldır yaşayan halk ana dilde eğitim isteyince olmaz diyor.

  KIZILAY SALDIRISINI KINIYORUZ

  Türk ve Kürt halkları arasında ki tek köprü HDP'dir geriye kalan bütün köprüler Cizre'de yıkıldı. Kızılay katliamını bir kez daha buradan Silvan'dan en sert şekilde kınıyoruz. HDP hiçbir zaman böyle saldırıların arkasında olmadı olmayacak, kınadık kınayacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir