Euro
10.1594
0.19%
Dolar
8.6731
0.3%
Altın
489.53
0.31%
Borsa
1.389
-2.13%
Bitcoin
383.947
-5.94%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Şemdin Sakık: Askere gidip Kürt gençlerine örnek olacağım

  Şemdin Sakık'tan çarpıcı açıklamalar..
  • 07.11.2012 - 11:40
  Şemdin Sakık: Askere gidip Kürt gençlerine örnek olacağım

  Şemdin Sakık: Askere gidip Kürt gençlerine örnek olacağım #1

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmada konuşan Şemdin Sakık, davanın tutuklu sanıklarından Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un açıklamalarına yanıt verdi.

  Tanık olarak dinlenirken terörist sıfatı olmadığını savunan Sakık, şöyle konuştu:

  "ASKERE GİDECEĞİM, KÜRT GENÇLERİNE ÖRNEK OLACAĞIM"

  ''Bana 'eski terörist' diyebilirsiniz, 'geçmişi suçlarla dolu' diyebilirsiniz, ama 'şu anda suç işliyor' diyemezsiniz. Öcalan'ın Şam'dan getirilmesi tamamen benim geliştirdiğim plan çerçevesinde oldu. Pişmanlık Yasası'ndan faydalanmak için dilekçe verdim. 'Benim için dağa gidiyorsanız, gitmeyin' mesajı verdim. Örgütün içinde benimle birlikte hareket eden insanlar, korkularından teslim olmadılar ama örgütü bırakıp ya Kuzey Irak'a ya da Almanya'ya yerleştiler. Nasip olursa 15 yıl sonra özgürlüğüme kavuşacağım. Çürük raporu alma, bedelliden yararlanma imkanım olmasına rağmen sembolik değeri olsun diye askere gitmeyi düşünüyorum. Bu ordu, Türkiye'nin ordusudur. Askere giderek, Kürt gençlerine 'Ordu sizindir, askerlik yapın mesajı' vereceğim.

  "HAYIRLI BİR İŞ YAPTIM"

  1993'te yaşanan esas o felaketten sonra büyük zarar gören ordu kuvvet komutanlarını, generallerini, yarbaylarını kaybetti. Bunun ortaya çıkarılmasını istemek orduya hizmettir, orduyu yıpratmak değil. Ergenekon, Balyoz ve KCK davaları olmasaydı, bugün ülkede oluk oluk kan akacaktı. Bu nedenle hayırlı bir iş yaptığıma inanıyorum.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir