Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
461.735
-6.15%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Semra Özal: Şüphelendiğim kimse yok

  Turgut Özal'ın zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla açılan davanın ilk duruşmasına günler kala ilginç bir gelişme yaşandı
  • 24.08.2013 - 11:13
  Semra Özal: Şüphelendiğim kimse yok

  Semra Özal: Şüphelendiğim kimse yok #1

  Geçtiğimiz Nisan ayında Semra Özal'ın savcılığa verdiği ifadede kendisine daha önce ulaşan bir notu verdiği ve notta "Turgut Özal'ı öldürdüler, katili Azerbaycan'da. İsmi Hasan Alioğlu'dur" diye yazdığı iddia edilmişti.

  BU KEZ "ŞÜPHELENDİĞİM KİMSE YOK" DEDİ

  Ancak duruşmadan önce İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bir kez daha Semra Özal'ın ifadesine başvuruldu. Semra Özal'ın bu kez eşinin ölümüyle ilgili şüphelendiği kimsenin olmadığı ve şimdilik davaya müdahil olmayacağını söylediği ileri sürüldü.

  SAVCILIKTA 'HASAN ALİOĞLU' İSMİNİ VERDİ

  Semra Özal'ın savcıya verdiği ifadede 15 yıl önce kendisine iletilen bir notu verdiği öne sürülüyordu. Özal'ın üç sayfalık ifadesinde, şüpheli Hasan Alioğlu'nun Azerbaycan'daki adresi de yer alıyordu.

  Özal'ın ifadesinde "Eşim öldükten 5 yıl sonra İstanbul'da oturduğum evime, benim bulunmadığım bir sırada bir şahıs gelmiş ve şahıs kapıdaki korumalara mutlaka Semra Hanım'ı görmem lazım demiş. Dışarıda olduğumu söyleyince şimdi size verdiğim şu notu bırakmış: 'Turgut Özal'ı öldürdüler, katili Azerbaycan'da. İsmi Hasan Alioğlu'dur" dediği belirtiliyordu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir