Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.572
1.74%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C
  Semra Özal'dan Abdullah Gül'e rapor için teşekkür

  Semra Özal'dan Abdullah Gül'e rapor için teşekkür

  Semra Özal ile Cumhurbaşkanı Gül, DDK'nın Özal'ın ölümünü şüpheli bulan raporunun ardından bir araya geldi..
  • 21.06.2012 - 05:07

  Semra Özal dan Abdullah Gül e rapor için teşekkür #1

  8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünü şüpheli bulan Devlet Denetleme Kurulu (DDK) raporunun yayınlanmasının ardından, eşi Semra Özal ve oğlu Ahmet Özal dün Tarabya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.

  ÖZAL RANDEVU İSTEMİŞTİ

  Semra Özal, mezarın açılıp açılmaması kararı ve raporla ilgili görüşmek üzere Gül'den randevu istemişti. Semra Özal, randevuya oğlu Ahmet Özal ile birlikte 34 ST 899 plakalı bir otomobille geldi. Köşk'teki randevu yaklaşık 1 saat sürdü.

  KABRİNİN AÇILMASINA İTİRAZ ETMEYECEK

  Semra Özal, eşinin ölümünün aydınlatılması için kabrininin açılması gerekirse itiraz etmeyeceklerini söyledi. Oğul Özal da 'Saç telinin incelenmesi yönünde karar çıkarsa saç telleri de incelenir' dedi.

  GÜL'E TEŞEKKÜR ETTİ

  Semra Özal, Gül'e DDK'nın, eşinin ölümüyle ilgili araştırması için teşekkür etti. Semra Özal, eşinin ölümünün devlet tarafından ilk kez bu kadar kapsamlı incelendiğini belirterek, Gül'e, "Sizin sayenizde. Çok müteşekkirim" dedi. Görüşmenin ardından Semra ve Ahmet Özal basın mensubuna açıklama yapmadan ayrıldı. Cumhurbaşkanlığı internet sitesinden 5 kare fotoğraf servis edildi.

  FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA YAPILMADI

  Cumhurbaşkanı Gül, Haliç Kongre Merkezi'ndeki Dünya Tüketici Ürünleri Forumu'ndan ayrılırken basın mensuplarının görüşmeyle ile ilgili sorularını yanıtsız bıraktı. Ahmet Özal da basın mensuplarına açıklama yapmayacağını görevli polislerle iletti.

  Gül'ün talimatıyla DDK, Turgut Özal'ın 1993'teki vefatıyla ilgili iddialar üzerine bir araştırma yapmıştı. DDK'nın raporu geçen hafta kamuoyuyla paylaşılmış, Özal'ın ölümüyle ilgili şüpheler olduğu, mezarının açılıp otopsi yapılması gerektiği vurgulanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir