Dolar
7.3285
-0.1253%
Euro
8.606
-0.1125%
Altın
2028.7
0.0557%
Borsa
1075.52
1.4077%
G. Altın
477.64
-0.169%
Bitcoin
86534.74
-0.6486%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Şenay Yüzbaşıoğlu'na son veda

  Hayatını kaybeden Şenay Yüzbaşıoğlu'nun cenaze namazı Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'nde kılındı.
  • 05.01.2013 - 16:12
  Şenay Yüzbaşıoğlu'na son veda

  Şenay Yüzbaşıoğlu na son veda #1

  Ses sanatçısı Şenay Yüzbaşıoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Akrabaları ve sanat dünyasından az sayıda ismin katıldığı cenaze namazında Yüzbaşıoğlu'nun tabutunu musalla taşına basın mensupları taşıdı.

  SARIGÜL DE CENAZEDEYDİ

  Cenazenin camiye getirildiği sırada kimse bulunmadığı için tabutu araçtan musalla taşına basın mensupları taşıdı. Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazına Yüzbaşıoğlu'nun kardeşleri Halil İbrahim Ekiz, Şaziye Çataloğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile sanat dünyasından organizatör Erkan Özerman, sunucu Sezen Cumhur Önal ve Bülent Özeren aralarında bulunduğu az sayıda isim katıldı.

  Bazı sanatçılar ise çelenk gönderdi. Cenaze namazının ardından Yüzbaşıoğlu, Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Yüzbaşıoğlu'nun resmi işlemlerde eksiklik nedeniyle Topkapı Mezarlığı'ndaki eşi Şerif Yüzbaşıoğlu'nun yanına defnedilemediği belirtildi. Yüşbaşıoğlu'nun kardeşi Halil İbrahim Ekiz, çok üzgün olduklarını belirtti.

  HAYATA KARŞI İLGİSİZDİ

  "Böyle bir günde üzüntülü olmak en doğal hak" diyen Ekiz, "Beraber yaşıyorduk. Uzun süre önce müziği bırakmıştı. Eşini kaybetmesi nedeniyle hayata karşı ilgisizdi. Dün vefat etti. Elimizden geldiğince herkesi çağırdık. Ancak bu kadar oldu." ifadelerini kullandı. Kız kardeşi Şaziye Çataloğlu, "Gel kardeşim elini ver bana dedi. Buna hala daha ihtiyacımız var. Şenay'ın ihmal edilmiş bir sanatçı olduğunu düşünüyorum. Son derece zarif, duygulu, felsefi düşünen, insanları çok seven bir insan olarak kaydı gitti." dedi.

  Katılım az olması sorulan Çataloğlu, "Şenay da kabuğuna çekildiği için belki o nedenledir. Eşi her şeyiydi Şenay'ın. Müzik zaten hayatıydı. Tek tercihiydi, ekmek sudan öteydi." diye konuştu.

  SEVDİĞİNİN YANINA GÖMÜLEMEDİ

  Hayat Bayram Olsa ve Sev Kardeşim şarkılarıyla gönüllere taht kuran Şenay Yüzbaşıoğlu son yolculuğuna uğurlandı. Eşi Şerif Yüzbaşıoğlu öldükten sonra içine kapanan sanatçı, 'mezarın tapusu bulunamadığı için' onun yanına gömülemedi.

  Görüş Bildir