Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.143
-0.81%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C
  Şener Dündar'a böyle seslendi: Tiyatroya hoşgeldin

  Şener Dündar'a böyle seslendi: Tiyatroya hoşgeldin

  Odatv davasını izlemeye giden Uğur Dündar'a Şener böyle seslendi..
  • 05.01.2012 - 13:20

  Şener Dündar a böyle seslendi: Tiyatroya hoşgeldin #1

  Gazeteci Nedim Şener, tutuklu sanık olarak yargılandığı Odatv davasının duruşmasını izlemeye gelen gazeteci Uğur Dündar’a “Tiyatroya hoş geldiniz” diye seslendi.

  ERGENEKON SORUŞTURMASI KAPSAMINDAKİ ODATV DURUŞMASI

  İstanbul Adalet Sarayı'ndaki özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında görülen “Odatv” duruşmasına tutuklu sanıklar Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın, Şükrü Doğan Yurdakul, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Muhammet Sait Çakır, Coşkun Musluk, Müyesser Uğur ile tutuksuz sanık İklim Ayfer Kaleli katıldı. Diğer tutuksuz sanık Ahmet Mümtaz İdil ise sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya gelmedi. Davanın tutuklu sanıklarından Kaşif Kozinoğlu ise cezaevinde rahatsızlanarak 12 Kasım’da hayatını kaybetmişti. Bir önceki celsede savunması yarım kalan sanık Coşkun Musluk, mesleki faaliyetlerinden dolayı suçlandığını ifade ederek ''Gazetecilik ve sosyal hayatımla ilgili telefon görüşmelerim iddianameye konulmuş. Bu görüşmelerim nedeniyle terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyorum'' dedi.

  CEMAATİN DIŞINDA BU DAVAYI SAVUNAN KİMSE YOKTUR

  Musluk şöyle konuştu: ''Bu davayla ilgili bir halk jürisi oluşmuştur. Bu davayı savunan cemaatin dışında bir tek gazete veya gazeteci yoktur. Ayrıca bu davanın iddianamesinin kabul edilmesi, AK Parti karşıtı herkesi tehdit altında bırakmıştır.'' Duruşmayı CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, gazeteciler Uğur Dündar ve Ruşen Çakır da izliyor.

  'TİYATROYA HOŞ GELDİNİZ’

  Bu arada, tutuklu sanıkların duruşma salonuna alındığı sırada sanık Nedim Şener, izleyici sıralarında gördüğü Uğur Dündar'a hitaben ''Hoş geldiniz tiyatroya'' dedi. Uğur Dündar, "Arena" programını Nedim Şener'le birlikte hazırlamıştı.

  Duruşmayı usta gazeteci Uğur Dündar ile birlikte Tuğçe Tatari, Serdar Akinan ve Ruşen Çakır'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda gazeteci duruşmayı izliyor. Davanın bütün duruşmalarını takip eden CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner bugün de duruşmayı takip ediyor. Duruşma tutuklu sanık Coşkun Musluk'un savunmasıyla devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir