Euro
10.1116
0.52%
Dolar
8.5831
0.67%
Altın
486.32
1.21%
Borsa
1.421
0.24%
Bitcoin
408.712
0.59%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Serbest bırakılan İngiliz gazeteciler sınır dışı edildi

  Diyarbakır'da serbest bırakılan gazeteciler, Philip Gingell Hanrahan ile Philip John Pendlebury sınır dışı edildi.
  • AA
  • 07.09.2015 - 10:28
  Serbest bırakılan İngiliz gazeteciler sınır dışı edildi

  Diyarbakır'da serbest bırakıldıktan sonra İl Göç İdaresi Müdürlüğü yetkililerine teslim edilen Hanrahan ve Pendlebury, işlemlerinin ardından uçakla Adana'dan Almanya'nın Düsseldorf kentine gönderildi.

  Diyarbakır 3. Sulh Ceza Hakimliğine avukatları tarafından tutuksuz yargılanmaları için yapılan başvurunun ardından mahkemece verilen serbest bırakılma kararı üzerine Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'da tutulan gazeteciler, işlemlerinin tamamlanması için Adana Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne ardından da İl Göç İdaresi Müdürlüğü yetkililerine teslim edilmişti.

  Serbest bırakılan İngiliz gazeteciler sınır dışı edildi #1

  PKK-KCK BAĞLANTILARI

  Philip Gingell Hanrahan ve Philip John Pendlebury ile İngiliz gazetecilere tercümanlık yaptığı belirtilen Mohammed İsmael Rasool, 7 gün önce Diyarbakır'da tutuklanmış, bu kişilerin kaldığı otel odasında PKK/KCK terör örgütlerine bağlı bulunan oluşumların kısaltmaları ve İngilizce açılımlarının yazılı bulunduğu ajanda ele geçirilmiş, gazetecilerin terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarının silahlı, el yapımı bomba ve molotofkokteyli hazırlarken görüntülerini çektiği tespit edilmişti.

  Serbest bırakılan İngiliz gazeteciler sınır dışı edildi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir