Petrol
93.25
1.58%
Euro
18.3551
-1.03%
Dolar
18.5757
0.02%
Altın
1.022
-0.78%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
378.379
1.24%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Serbest kalan Cihan Kırmızıgül'ü Sebahat Tuncel karşıladı

  25 ay sonra serbest kalan Kırmızıgül'ü, BDP'li Tuncel ile 100 kişilik grup karşıladı
  • 24.03.2012 - 11:21
  Serbest kalan Cihan Kırmızıgül'ü Sebahat Tuncel karşıladı

  Serbest kalan Cihan Kırmızıgül ü Sebahat Tuncel karşıladı #1

  Poşu taktığı için 'terör örgütüne üye olduğu' iddiasıyla 25 aydan bu yana tutuklu olarak yargılanan Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi öğrencisi 24 yaşındaki Cihan Kırmızıgül, İstanbul 14'ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edilmesi ardından dün gece Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nden çıktı. Kırmızıgül'ü, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve yaklaşık 100 kişilik grup karşıladı.

  Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi öğrencisi Cihan Kırmızıgül, 'Terör örgütü PKK'ya üye olmak' ve 'Mala zarar vermek' suçlarından yargılandığı İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün tahliye edildi. İstanbul Çağlayan Adliyesi'ndeki duruşmanın ardından gece yarısı Tekirdağ'a getirilen Kırmızıgül, 25 ay tutuklu kaldığı Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nden salıverildi.

  TÜRKÜLER SÖYLEYİP HALAY ÇEKTİLER

  İstanbul'dan 2 otobüsle Tekirdağ Cezaevi önüne gelen Cihan Kırmızıgül'ün Galatasaray Üniversitesi'nden arkadaşları, tahliye saatini beklerken türküler söyleyip halaylar çekti. Cezaevi önünde sloganlar atan öğrenciler yanlarında getirdikleri 'Cihan'ı Almaya geldik' yazılı pankartı açtı.

  SEBAHAT TUNCEL KARŞILADI

  Cihan Kırmızıgül'ü karşılamaya Tekirdağ'a 34 DP 1112 plakalı siyah bir otomobille BDP Milletvekili Sebahat Tuncel de geldi. Tahliye olan Cihan Kırmızıgül'ü almaya geldiğini belirten Tuncel, "Cihan'ı almaya geldik adalet yerini buldu ama maalesef içerde hala bir çok tutuklu bulunuyor. CMK değişmeli. Yıllar önce benzer bir durum ben de yaşamıştım çok duygulandım" diye konuştu.

  Cihan Kırmızıgül'le destek vermeye gelenler arasında, Tekirdağ Eğitim-Sen Başkanı Erdal Korkmaz ve eşi de bulunurken Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nden de bir grup TKP'li öğrenci cezaevi önüne gelerek tahliye olan Kırmızıgül'e destek verdi.

  AİLESİYLE HASRET GİDERDİ

  Tahliye işlemleri ardından Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi kapısına gelen Cihan Kırmızıgül, koşarak önce annesi ve baba Vahap Kırmızıgül'e sarıldı. Tahliye olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Kırmızıgül, "Tutuklu bulunduğum süre boyunca destek veren tüm arkadaşlarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum çok mutluyum" dedi.

  CEZAVİNDEN TUNCEL'İN OTOMOBİLİYLE AYRILDI

  Kırmızıgül, daha sonra BDP Milletvekili Sebahat Tuncel'in otomobiline binerek cezaevinden ayrılırken otobüslerle gelen arkadaşları da geldikleri otobüslerle Tekirdağ'dan ayrıldı.

  25 AYDIR TUTUKLUYDU

  Taktığı poşu nedeniyle PKK üyesi olmak suçundan 24 Şubat 2010 tarihinde tutuklanan Galatasaray Üniversitesi Endüstrisi Mühendisliği Bölümü öğrencisi Cihan Kırmızıgül, 25 ay sonra tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak İstanbul 14'ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dünkü duruşmada tahliye edilmişti.

   

   


  Görüş Bildir