Euro
9.7019
0.3%
Dolar
8.0604
0.03%
Altın
462.87
0.54%
Borsa
1.401
-0.5%
Bitcoin
462.776
2.64%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Şevval Sam Hayatı Durdurun videosu hakkında ifade verdi

  Şevval Sam Hayatı Durdurun videosu hakkında ifade verdi

  sanatçı Şevval Sam, "Berkin için 11 Mart'ta hayatı durdur" klibi için başlatılan soruşturmada "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.
  • Ajanslar
  • 29.04.2015 - 00:56

  Şevval Sam Hayatı Durdurun videosu hakkında ifade verdi #1

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Berkin için 11 Mart'ta hayatı durdur" sloganı ile çekilen klipte oynayan ve eylem çağrısı yapan bazı sanatçılara yönelik başlattığı soruşturmada Şevval Sam, "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi. Basın Suçları Bürosu savcılarından soruşturmayı yürüten Umut Tepe'ye avukatıyla birlikte gelen Sam'ı ifade işlemi yaklaşık yarım saat sürdü.

  "ÇOCUKLAR ÖLMESİN DİYE KLİPTE ROL ALDIM"

  Klipte yalnızca "Katilim nerede?" sorusunun sorulduğunu belirten Sam'ın ifadesinde, "Bana insani bir platformdan klipte oynamam için teklif geldi. Bir daha çocuklar ölmesin diye rol aldım. Kesinlikle provokasyon amaçlı yapmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.

  "Suç işlemeye tahrik" suçlamasıyla ifadesi alınan Sam, daha sonra avukatıyla birlikte adliyeden ayrıldı. Soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde ifade veren oyuncu levent üzümcü, yönetmen Mustafa Altıoklar, oyuncu Tarık Akan ve sanatçı Efkan Şeşen'in ardından hakkında soruşturma başlatılan diğer isimlerin de önümüzdeki günlerde adliyeye gelerek ifade vermesi bekleniyor.

  Şevval Sam Hayatı Durdurun videosu hakkında ifade verdi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir