Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
715.410
2.67%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Silahlı saldırıya uğrayan CHP'li vekil açılış yaptı

  Adana’da uğradığı silahlı saldırı nedeniyle bacaklarından yaralanan CHP Adana Milletvekili Adayı Elif Doğan Türkmen, seçim bürosu açtı.
  • 28.05.2015 - 10:04
  Silahlı saldırıya uğrayan CHP'li vekil açılış yaptı

  Silahlı saldırıya uğrayan CHP li vekil açılış yaptı #1

  Katılacağı bir toplantı öncesinde, önceki sabah saatlerinde eski müvekkili Ali Fuat E. tarafından, alacak-verecek iddiasıyla silahlı saldırıya uğrayan ve iki bacağından yaralanan Türkmen, hastanede yapılan tedavisinin ardından dün öğlen saatlerinde taburcu edilmişti.

  Taburcu edildikten sonra “Seçim çalışmalarına devam edeceğim” diyen Türkmen, dün Sarıçam ilçesinde kendi adına kurulan seçim bürosunun açılışına katıldı.

  PARTİLİLERE AYAKTA SESLENDİ

  Otomobilinden eşi Ahmet Türkmen ve partililerinin yardımıyla inen Elif Doğan Türkmen, yürüyerek miting için kurulan platforma çıktı. Bacaklarından yaralanan Türkmen’in, oturması için verilen tekerlekli sandalyeyi reddedip partililerine ayakta hitap etmesi dikkat çekti.

  Seçim bürosunun açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut, saldırının "müvekkil-avukat ilişkisi" kapsamında değerlendirilmesine tepki göstererek, "E be utanmaz, bir kadına kurşun sıkan kadını sen nasıl savunursun?" dedi.

  Silahlı saldırıya uğrayan CHP'li vekil açılış yaptı VİDEO

  Silahlı saldırıya uğrayan CHP li vekil açılış yaptı #2

  "ELİF GİBİ DİMDİK AYAKTAYIM, DİMDİK"

  CHP Adana Milletvekili Adayı Elif Doğan Türkmen ise yaralanmasına sebep olan kurşunların kendisini yıldırmadığını belirterek “İşte bugün, Elif gibi dimdik ayaktayım, dimdik” dedi. Cumhuriyeti, erkeklerle birlikte Kara Fatma, Halide Edip Adıvar gibi kadınların birlikte kurduğunu söyleyen CHP Adana Milletvekili Adayı Türkmen, şöyle konuştu:

  "TÜM ADANALI KADINLAR BANA OMUZ VERİYOR"

  "Ama bugün, o malum zihniyet yeniden cumhuriyetimizi yok etmek için, vatanımızı emperyalist güçlere yeniden teslim etmek için harekete geçti. Belki de Adana’yı karış karış gezen ve partisini birinci parti yapmak için emeğini harcayan, alın terini döken bu kardeşinizi, bu bacınızı seçtiler. Onlar sandılar ki bununla birlikte CHP’nin kadınları korkar, siner. İşte bugün görüyorum ki tüm CHP’li kadın arkadaşlarım, tüm Adanalı kadın arkadaşlarım buradalar ve bana omuz veriyorlar. Göreceğiz 7 Haziran’da, onlar tir tir korkuyorlar. Korksunlar; bizden, CHP’den korksunlar. Çünkü biz 7 Haziran’dan sonra onların Türkiye’ye yaptığı, hepimize yaptıklarının hesabını bir bir soracağız. Onlara Türkiye’yi dar edeceğiz."

  Silahlı saldırıya uğrayan CHP li vekil açılış yaptı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir