Euro
15.1674
-0.68%
Dolar
13.414
-0.43%
Altın
793.56
0.00%
Borsa
1913
-4.88%
Bitcoin
463.535
-5.99%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Silivri'de Avrupa'nın görüş günü

  Silivri Cezaevi'ne Avrupa Konseyi'den çok özel ziyaret...
  • 15.06.2012 - 04:03
  Silivri'de Avrupa'nın görüş günü

  Silivri de Avrupa nın görüş günü #1

  Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türkiye Raportörü Josette Durrieu ve Denetim Komisyonu Sekreteri Sylvie Affholder, Ergenekon davasının tutuklu sanığı İlker Başbuğ ile tutuklu milletvekilleri Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ve Engin Alan'la görüşecek.

  İLKER BAŞBUĞ VE TUTUKLU VEKİLLER

  Silivri Cezaevi önümüzdeki hafta, Avrupa Birliği'nden önemli konukları ağırlayacak. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türkiye Raportörü Josette Durrieu ve Denetim Komisyonu Sekreteri Sylvie Affholder, Ergenekon kapsamında 'terör örgütü yöneticiliğiyle' suçlanan Genelkurmay eski Başkanı emekli Org. İlker Başbuğ ile tutuklu milletvekilleri Haberal, Balbay ve Alan'ı ziyaret etmek için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan izin istedi. İki isme de izin verildi.
  Josette Durrieu ve Sylvie Affholder, 18 Haziran'da Silivri'ye gelerek İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ve Engin Alan'ı ile görüşecek. Ziyarette tercümanlar da hazır bulunacak. Dört tutuklu sanıkla tek tek görüşecek olan Durrieu ve Affholder'in, burada edinecekleri izlenimleri Avrupa Konseyi yetkilileriyle paylaşacakları belirtiliyor. (Akşam)


  Görüş Bildir