Euro
9.7308
0.28%
Dolar
8.1683
0.17%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
490.212
0.37%
6ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 6 C
  Silivri'deki Ergenekon protestosuna damga vuran kareler

  Silivri'deki Ergenekon protestosuna damga vuran kareler

  Ergenekon duruşması öncesi Silivri'de yaşanan gerginlik sırasında dikkat çekici o anlar objektiflere böyle yansıdı
  • 08.04.2013 - 14:13

  Silivri deki Ergenekon protestosuna damga vuran kareler #1

  Ergenekon Davası'nda savcıların mütalaalarını açıklamalarının ardından yapılacak olan ilk duruşmada sanıklara destek olmak amacıyla binlerce kişi Silivri Cezaevi önüne geldi. Yüzlerce otobüs ve binlerce kişinin Silivri Cezaevi'ne gelmiş olması Jandarma'yı da alarma geçirdi. Gelenler bariyerleri yıktı. Polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Ortalık savaş alanına döndü.

  Biber gazı rüzgarın da etkisiyle duruşma salonundakileri de etkiledi. Yüzlerce kişi biber gazından etkilenirken bazıları etkilenmedi, çünkü tedbir alarak gaz maskeleriyle Silivri'ye gelmişlerdi. Duruşma gerginlik nedeniyle 11 Nisan Perşembe gününe ertelendi.

  Silivri deki Ergenekon protestosuna damga vuran kareler #2

  CHP milletvekilleri Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de yargılandığı Ergenekon Davası'nın görülmesine Silivri Cezaevi'ndeki Duruşma Salonu'nda devam edilecek.

  Silivri deki Ergenekon protestosuna damga vuran kareler #3

  Sanıklara destek olmak amacıyla bir grup Silivri Cezaevi önündeki çadırda beklerken, diğer gruplar da gece saatlerinde Cezaevi önüne gelmeye başladı. Yüzlerce otobüs ve binlerce kişinin Silivri Cezaevi'ne gelecek olması Jandarma'yı da alarma geçirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir