Euro
9.6626
-0.36%
Dolar
8.0686
-0.46%
Altın
453.53
-0.3%
Borsa
1.398
1.41%
Bitcoin
517.000
1.47%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C
  Silivri'ye gitmek isteyenlere polis engeli - izle

  Silivri'ye gitmek isteyenlere polis engeli - izle

  Ergenekon duruşmasına katılmak isteyen gruplar polis engeline takıldı
  • 05.08.2013 - 07:42

  Silivri ye gitmek isteyenlere polis engeli - izle #1

  Zonguldak'ta, Silivri'de Ergenekon Davası'ndaki karar duruşmasını izlemeye gitmek isteyen grubu taşıyan otobüslere, belgelerinin yetersiz olduğu gerekçesiyle kentten çıkışlarına izin verilmedi.

  Silivri'ye gidemeyince yürüyüş yaptılar - izle

  Zonguldak'tan Silivri'ye giden otobüslere izin verilmedi - izle

  BURSA'DAN SİLİVRİYE YE GİTMEK İSTEYEN GRUP POLİS ENGELİNE TAKILDI

  Ergenekon Davası'nda karar duruşması öncesi CHP ve bir dizi sivil toplum örgütünün başlattığı kampanya kapsamında Silivri'ye gitmeye çalışan bir gruba, polis ekipleri tarafından otobüsün belge yetersizliğinden dolayı gitmesine izin verilmedi.

  İZMİT'TE 100 KİŞİLİK GRUPTAN SİLİVRİ PROTESTOSU

  Ergenekon Davası'nın ve bugün karar açıklanacağı belirtilen Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi 'ne gitmek için İzmit'te toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, anlaşma yaptıkları otobüs şirketine polisin baskı yaptığını ileri sürerek gece yarısı kent içinde yürüyüş yaptı.

  Bu arada İzmit'ten firma araç vermediği için Silivriye'ye gidemeyen bu grubun dışında birçok kişinin özel araçlarla yola çıktıkları öğrenildi.

  FOÇA'DAN SİLİVRİ'YE ŞOFÖR ENGELİ

  İzmirin Foça ilçesinden Ergenekon Davası'nın görüleceği Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi 'ne gitmek için toplanan İşçi Partisi Foça İlçe örgütü üyeleri kiralanan otobüs sahibinin gitmeyi reddetmesi üzerine yola çıkamadı. Grup belediye otobüsleri ve trenle Konak Meydanı'na hareket etti.

  Ergenekon Davası'nın görüleceği Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde bugün görülecek karar davası nedeniyle günlerdir stand açarak kayıt yaptıran CHP ve İP'liler saat 21.00'de hareket etmek üzerine buluştu. İzmir'de ve yurdun değişik yerlerinde otobüslerin yola çıkmasına izin verilmediği haberleri üzerine ssat 21.30'a kadar beklemek zorunda kaldılar. Foça'dan kalkacak olan otobüslerden ilki yola çıktıktan sonra güvenlik güçlerince kısa aralıklarla durdurulup arama yapıldı.

  Foça'da bulunan İP'lilerin bulunduğu diğer otobüs ise saat 23.00 dolayına kadar bekledikten sonra otobüs sahibi C.T'nin yola çıkan araçlara polis tarafından el konulduğu haberleri dolayısıyla hareket etmedi ve yolcular boşaltıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir