Dolar
7.7068
-0.1877%
Euro
9.0574
0.0132%
Altın
1889.43
0.1956%
Borsa
1145.24
0%
G. Altın
468.009
0.2117%
Bitcoin
83477.34
0.3578%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C
  Sinan Çetin'den tartışılacak öneri: PKK'yı satın al

  Sinan Çetin'den tartışılacak öneri: PKK'yı satın al

  Yönetmen Sinan Çetin'den çok tartışılacak bir öneri geldi: Git PKK’yı satın al, konu kapansın...
  • 19.09.2012 - 09:46

  Sinan Çetin den tartışılacak öneri: PKK yı satın al #1

  Hürriyet'ten Behlül Aydın'ın haberine göre, Sinan Çetin zorunlu askerlikle ilgili çok tartışılacak bir öneri getirdi. Zorunlu askerliğin kaldırılması gerektiğini söyleyen Çetin, “Askere giden 4 milyar maaş alır. Nereden alır parayı, askere gitmeyenden. Bu kadar basit." dedi. Türk halkının 'zorunluğu askerliği seviyor' gibi göründüğünü ifade eden ünlü yönetmen, bu nedenle PKK'yı yenemediğimizi söyledi.

  BEDELLİ ASKERLİK YAPAN ÜNLÜLERE DESTEK VERDİ

  28 Eylül’de vizyona girecek “Çanakkale Çocukları” filminin yönetmeni ve senaristi Sinan Çetin, “Zorunlu askerlik yasası”na karşı çıktı. Böyle bir yasanın olmaması gerektiğini söyleyen Çetin, bedelli askerlik yapan ünlülere de destek verdi.

  "TARKAN ASKERDE PATATES SOYSA NE OLUR?"

  Malatya’da kısa dönem askerlik yapan Tarkan ve Mustafa Sandal örneklerinden yola çıkan yönetmen, “Mustafa Sandal’ı, Tarkan’ı askere alsan ne, almasan ne... Tarkan askerde patates soysa ne olur, soymasa ne olur” dedi.

  ASKERE GİDEN 4 MİLYAR MAAŞ ALSIN, PARAYI GİTMEYEN VERSİN

  Çetin, yeni sistem için bir de formül önerdi: “Askere giden 4 milyar maaş alır. Nereden alır parayı, askere gitmeyenden. Bu kadar basit. Bunun için ekonomiye de ihtiyaç yok. Hiç askerlik yapmamak için 1 milyon dolar ödemeye hazır bir sürü insan var benim tanıdığım... 10 gün askerlik 500 bin dolar, 20 günlük 200 bin dolar, 1 aylık 100 bin dolar, 2 aylık 10 bin dolar falan diye gider liste... Biz hesapladık, 33 milyar dolar yapıyor. Git PKK’yı satın al, konu kapandı!”

  "PKK'YI YENEMİYORUZ, ÇÜNKÜ ORADA İSTEKLİ BİR ORDU VAR"

  Sinan Çetin, zorunlu askerlik hizmetinin istenen sonucu veremeyeceğini de ileri sürdü. Çetin, şöyle konuştu: “Ben askere gittim, elime bir gün silah almadım. Ama sen tutup mecburiyet koyuyorsun, ‘Gitmezsen yanarsın’ diyorsun. Ne yapsın Türk halkı da, seviyor gibi yapıyor. PKK’yı niye yenemiyoruz, biliyor musunuz? Çünkü orada istekli bir ordu var. Gençler bu savaşlarda kırılıyor, bunu kahramanlık edebiyatıyla, şehit edebiyatıyla, ‘gazi oldu, madalya aldı’ diyerek veriyorsun. Bu yalan bitsin artık. Dünyanın her yerinde profesyonel askerlik var, bizde ise zorunlu... Zorunlu askerlik mi olur?”

  SİNAN ÇETİN: O SÖZLERİ SÖYLEMEDİM

  Yaptığı açıklamanın tartışma yaratmasının ardından konuşan Sinan Çetin, o sözleri söylemediğini iddia etti. Ancak haberi yapan Hürriyet muhabiri Behlül Aydın, elinde ses kaydının olduğunu söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir