Petrol
89.22
0.41%
Euro
18.2577
0.17%
Dolar
18.5449
-0.03%
Altın
1.013
-0.06%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
367.147
2.34%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Şırnak'ta çatışma 4 şehit

  Şırnak'ta çatışma 4 şehit

  Şırnak'ta arama tarama yapan özel harekat timine ateş açıldı. İlk bilgilere göre 4 polis şehit, 5 kişi de yaralandı.
  • 21.03.2012 - 12:36

  Şırnak ta çatışma 4 şehit #1

  Şırnak’taki Cudi Dağı’nda tespit edilen bir grup PKK’lı teröristi etkisiz hale getirmek için bu sabah saatlerinde hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Jandarma Özel Harekat Timleri ile Polis Özel Harekat Timlerinin katıldığı operasyonda çıkan çatışmada 4 polis şehit oldu. Bölgede şiddetli çatışmalar sürüyor.

  Son dakika: İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin şehit sayısının  5 olduğunu açıkladı..

  4 ÖZEL HAREKATÇI ŞEHİT OLDU

  Baharın gelmesiyle birlikte Şırnak’ta gizlendikleri sığınak ve mağaralardan çıkıp hareket halinde oldukları belirtilen teröristlere yönelik operasyonlar başlatıldı. Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan Kobra helikopterler, teröristlerin bulunduğu alanları ateş altına aldı. Yer yer karlarla kaplı olduğu öğrenilen operasyon bölgesine Sikorsky helikopterlerle polis ve jandarma özel harekat timleri indirildi. Jandarma ve polis timlerinin takibe aldığı teröristlerle sıcak temas sağlanırken, güvenlik güçlerinin ’Teslim ol’ çağrısına ateşle karşılık verildiği öğrenildi. Açılan ilk ateşte 4 Özel Harekatçı polisin şehit olduğu belirtildi. Bölgede şiddetli çatışmaların yer yer sürdüğü bildirildi. Operasyon bölgesine helikopterlerle takviye timler sevk edildi.

  ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

  Erdoğan hükümetin terörle mücadelede kararlılığını vurgularken, "Şu anda Cudi'de çatışma var. Durmak yok. Sonuna kadar bu böyle devam edecek" demişti. Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından bölgeden üzücü haberler geldi. İlk bilgilere göre 4 özel harekat polisi şehit olurken 5 kişi de yaralandı..


  Görüş Bildir