Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Sırrı Sakık'tan sürpriz Gezi Parkı ve AK Parti çıkışı

  Sırrı Sakık'tan sürpriz Gezi Parkı ve AK Parti çıkışı

  BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Gezi Parkı ile ilgili ezber bozan bir çıkış yaptı.
  • 30.06.2013 - 12:47

  Sırrı Sakık'tan sürpriz Gezi Parkı ve AK Parti çıkışı #1

  Sırrı Sakık'tan sürpriz Gezi Parkı ve AK Parti çıkışı #2

  Daha önce kendi partisi BDP'nin, MHP ve CHP ile birlikte "Milletvekillerine tanınan haklarla ilgili" onay verdikleri tasarıdan imzalarını çekmesini eleştiren Sırrı Sakık'tan bir aykırı çıkış daha geldi. Sakık, BDP'lilerin önemli oranda desteklediği Gezi eylemcilerine tersten çaktı.

  BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, İzmirli İşadamı Şerif Yalçın'ın oğlu Mert'in sünnet düğününe katılmak için İzmir'e geldi. Mert Yalçın'nın kirvesi olan BDP'li Sırrı Sakık düğün çıkışı açıklamalarda bulundu.

  BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Gezi Parkı olaylarının, sandıkta yenemedikleri iktidar partisini acaba farklı alanlarda nasıl devirebiliriz ne yapabiliriz anlayışı içinde olanlar tarafından organize edildiğini söyledi.

  "Hak talepleri şiddetle baskı ile susturulmamalıdır. Belli kesimler özellikle bu olayları barış sürecine karşı bir duruş olarak sergilediler.

  Bir tarafta ellerinde bayraklarla, bir taraftan bu bayrakların bir linçe dönüştürüldüğü, bir taraftardan da sloganlarla süreci sabote etmek için bir eylemliye dönüştü.

  "SANDIKTA DEVİREMEYENLERİN FARKLI YÖNTEMİ"

  Biz bunu yanlış bulduğumuzu kamuoyu ile paylaştık. Bazı kesimler sandıkta yenişemedikleri iktidar partisini acaba farklı alanlarda nasıl devirebiliriz ne yapabiliriz anlayışı içinde oldular. Askerlere davetiye çıkardılar.

  "MASUMLARI DIŞINDA TUTUYORUM"

  Biz Ak Parti ile çatışırız kavga ederiz ama bunun yolu yöntemi sandıkta hesap görülür. Gezi olayında çok masumane talepleri olan kesimi bunun dışında tutuyorum.

  Bir taraftan bayraklarla bayrakların sopalarıyla linç operasyonu gerçekleştirenlerin art niyetli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' diyerek sokakları tetikleyenlerin ulusalcı milliyetçi kesimlerin aslında niyetlerinin iyi olmadığını bizde biliyoruz. " diye konuştu.

  Görüş Bildir