Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.583
1.02%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Sırrı Süreyya Önder'den Canan Karatay'a tavsiyeler

  Sırrı Süreyya Önder'den Canan Karatay'a tavsiyeler

  HDP İstanbul Milletvekili Önder, telefonda dolandırılan Canan Karatay'ı diline doladı.
  • 06.11.2013 - 10:15

  Sırrı Süreyya Önder den Canan Karatay a tavsiyeler #1

  Sağlıklı yaşam uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, geçtiğimiz günlerde, dolandırıldığını söyleyerek soluğu karakolda almıştı. Karatay, komiser ve savcı olduğunu söyleyen iki kişinin, kendisini terör örgütüyle işbirliği yapmakla suçladığını ve o korkuyla telefonda ne söylendiyse harfiyen yerine getirdiğini söylemişti.

  SIRRI SÜREYYA DA TOPA GİRDİ

  Canan Karatay'ın dolandırılmasının ardından herkes konuştu ama en ilginç yorumlardan biri HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den geldi. Önder Radikal için kaleme aldığı yazasında, 'İçinde PKK, Kürt, örgüt vb. kavramlar geçen her konuşmanın ardından devletimize uyup 'operasyon' histerisine düşmemeliyiz' ifadesini kullandı.

  'OPERASYON YAPMAYA NE KADAR MERAKLI'

  Karatay'ın dolandırılması olayında bir türlü sorulayamayan sorular olduğunu söyleyerek, 'Muhterem hocamız acaba 'devletle birlikte operasyon yapma' fikrine niçin bu kadar arzulu? Üstelik bu 'operasyon'u yaparken ne kadar heyecanlı olduğunu ve herkeslerden nasıl sakladığını da hünermiş gibi bir mazeret tonuyla aktarıyor.' diyen Sırrı Süreyya Önder, Karatay'a birkaç tavsiyede bulundu:

  EKMEK YEMEK ÇOK DA SAKINCALI DEĞİLDİR

  'Bir: İçinde PKK , Kürt, örgüt vb. kavramlar geçen her konuşmanın ardından devletimize uyup 'operasyon' histerisine düşmemeliyiz.
  İki: Polis de insandır, bazen yasal görevlerini yerine getirebilir, şaşırmamalıyız.
  Üç: Ekmek yemek o kadar da sakınılacak bir şey değildir.'


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir