Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.700
-1.15%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Sırrı Süreyya'nın kamyoncu kaydı Trabzon'da çıkmadı

  Sırrı Süreyya'nın kamyoncu kaydı Trabzon'da çıkmadı

  BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, 'kamyoncu' kaydı Trabzon'da çıkmadı.
  • 03.02.2012 - 15:03

  Sırrı Süreyya nın kamyoncu kaydı Trabzon da çıkmadı #1

  BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, ''Trabzon Şoförler Cemiyeti'ne bağlı bir kamyon sürücüsü olduğunu'' söylemesi üzerine, Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından yapılan araştırmada herhangi bir kayda rastlanmadı.

  ÇOK SAYIDA TELEFON ALDIK

  Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ''Trabzon Şoförler Cemiyetine bağlı bir kamyoncuyum'' açıklamasının ardından çok sayıda kişinin konuyla ilgili bilgi almak için kendisini aradığını söyledi.

  Önder'in odaya kaydının tespit edilmesi için arşivde yer alan 30 yıllık belgelerin kontrol edildiğini ifade eden Altuntaş, ''Ben bu olaya öncelikle hayretle bakıyorum. Neden Trabzon diye kendimize soruyoruz. Eskiye dönük olarak son 30 yılda 27 bin sürücü içerisinde yaptığımız araştırmaya rağmen böyle bir kayda rastlamadık. Kent olarak kendisi Trabzon'a yakın bir insan olsa anlayacağız ama yakın da değil'' dedi.

  İşte Önder'in TBMM'deki o konuşması

  BÖYLE BİR KAYIT YOK

  Kamyon kullanmak isteyen kişinin Şoförler ve Otomobilciler Odası'na başvurup çalışma karnesi alması gerektiğini ifade eden Altuntaş, ''Elimizde veri olmadığı için bugüne kadar bir açıklama yapmadık. Ancak şu anda böyle bir kaydın olmadığını bildiğimiz için bu açıklamayı yapıyorum. Sonuçta çalışma karnesi alması için bize kayıt olması lazım ama buna rastlanmadı. Her insanın odamızda kaydı olabilir ama olmayan bir kayıt neden gösterildi? O, kafamızda bir soru işareti'' diye konuştu.

  TRABZON'A BAĞLI KAMYONCUYUM

  Sırrı Süreyya Önder, iki gün önce TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ''Trabzon Şoförler Cemiyetine bağlı bir kamyoncuyum. Cezaevinden çıktıktan sonra bir süre kamyonculuk yaptım'' demişti.

  ÖNDER: KAYDIM SİLİNMİŞTİR

  Konuyla ilgili konuşan Sırrı Süreyya Önder, Trabzon Şoförler Odası’na kayıtlı olduğunu bir kez daha tekrarladı. 1989-1990 yıllarına ait kayıtlara bakılması gerektiğini söyleyen Önder, “Kayıdım silinmiş olabilir” dedi.

  Sırrı Süreyya nın kamyoncu kaydı Trabzon da çıkmadı #2 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir