Petrol
112.93
1.76%
Euro
17.5824
0.32%
Dolar
16.6571
0.79%
Altın
976.91
0.83%
Borsa
2522
-0.30%
Bitcoin
352.119
-0.31%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Şivan Perwer: Fethullah Gülen'le kaderimiz ortak

  Şivan Perwer, katıldığı televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
  • 19.03.2013 - 08:54
  Şivan Perwer: Fethullah Gülen'le kaderimiz ortak

  Şivan Perwer: Fethullah Gülen le kaderimiz ortak #1

  Şivan Perwer önceki gece Bugün TV'de yayınlanan "Erkam Tufan ile Analiz" programında yaptığı açıklamalarda Fethullah Gülen'in değerli bir şahsiyet olduğunu söyleyerek, kendisini de Gülen'e benzettiğini söyledi.

  Halepçe katliamının 25. yıl dönümünün de konuşulduğu programda Perwer, Halepçe ağıtını besteleyişini anlatırken ağlayarak, "Beni çok üzüyor. Halepçe'yi sadece şarkı anlamında değil isyan, ıstırap ve düşündürücü bir rol anlamında olsun istedim" dedi.

  KEŞKE KÜRT SİYASETİ DE BUNU SÖYLESE

  Daha önce Kürt siyasetini Türkiye'deki dönüşümü engellemekle suçlayan Perwer, yine benzer açıklamalar yaparak, "Diyarbakır'a gittiğimde halk beni onlara yaptığım hizmetten dolayı karşılamalı. Ama siyaset diyor ki hayır, benden dolayı geleceksin ve benim yoluma göre yürüyeceksin. Hükümet adamları da diyor 'Sen bizim Anadolu'muzun sanatçısısın sana ihtiyacım var, gel şarkılarını söyle' her tarafta, bizim bayrağımız altında söylemene gerek yok, sanat bayrağı altında söyle. Bu ne güzel bir şey ama keşke Kürt siyaseti de bunu söylese. Kürt siyaseti bu duruma daha gelemedi maalesef" şeklinde konuştu.

  "GÜLEN'İN DURUMU BİZE BENZİYOR"

  Perwer, Fethullah Gülen için yaptığı değerlendirmede de, "Gülen değerli bir şahsiyettir. Kendisi hayatını güzel şeylere vermiş bir insan" dedi.

  Kendisinin de sürgün hayatı yaşadığını söyleyen Perwer, "Öyle bir kişinin bu kadar güzel değerleri olan bir insanın Türkiye'de olması gerekiyor. Onun da durumu bize benziyor" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir