Dolar
6.9456
-0.1021%
Euro
8.2184
0.3234%
Altın
1976.4
-0.0212%
Borsa
1127.96
0.094%
G. Altın
440.978
-0.1754%
Bitcoin
78158.66
-1.3842%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Şivan Perwer: Tatlıses eskiden benimle görüşmemek için kaçardı

  Geçtiğimiz günlerde Tatlıses'le bir araya gelen Perwer geçmişte Tatlıses'in kendisiyle görüşmek istemediğini söyledi.
  • 23.01.2013 - 13:57
  Şivan Perwer: Tatlıses eskiden benimle görüşmemek için kaçardı

  Şivan Perwer: Tatlıses eskiden benimle görüşmemek için kaçardı #1

  Kürt müziğinin önde gelen ses sanatçısı Şivan Perwer, Kürt sorununun çözümüne destek olan Fethullah Gülen'e övgüler dizerken, Tatlıses'le buluşmasının da kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti. Tatlıses'in geçmişte kendisiyle görüşmemek için köşe bucak kaçtığını anlatan Perwer, "şimdi korkularını kırmış" dedi.

  AÇIKLAMALARI ÇOK İYİ OLDU

  Irak'ın kuzeyinde yayımlanan Rudaw gazetesine konuşan Şivan Perwer,"Süreçle ilgili çok iyi açıklamaları oldu. Gülen Hocaefendi’nin fikirleri çok iyidir. Onun bu süreci desteklemesi çok büyük bir şeydir. O, çok geniş bir alanda milletlerin edebiyatına, sanatına ve inancına hizmet sunmaktadır. O’nun okulları dünyada çok rağbet görüyor. O’nun Kürt sorununa desteği gereklidir." dedi.

  UMARIM HOCAEFENDİ DAHA YAKINDAN İLGİLENİR

  Gülen'in Kürt meselesiyle daha çok ilgilenmesini beklediklerini belirten Perwer, açıklamalarına şöyle devam etti: "Kürt meselesi üzerinde daha yeni yeni çalışılıyor. Kendileri de elinden geldiğince çok iyi yaklaşıyor bu meseleye. Umut ediyorum Hocaefendi daha da yakından bu meseleyle ilgilenir . Çünkü, Türkiye en çok O’nu dinler, O’nun sözlerine kulak verir"

  İBRAHİM TATLISES ESKİDEN BENİMLE GÖRÜŞMEMEK İÇİN KAÇARDI

  Erbil’de ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’le 40 yıl sonra bir araya gelmelerine de değinen Perwer, eskiden Tatlıses'in kendisi ile görüşmemek için kaçtığını iddia etti. Perwer, "Geçtiğimiz günlerde arkadaşlar geldi, İbrahim seni görmek istiyor deyince, tabii ki ne zaman isterse görüşürüz. Geçmişte İbrahim'i görmek isterdim O kaçardı. Korkardı, ‘Şivan hükümlüdür’ derdi. O şimdi korkusunu kırmış. O hasret çekiyordu, ağlıyordu. Bana dedi ki sana çok çok teşekkür ediyorum. Çok iyi işler yaptın. Sen her zaman bizim sevgilimizdin. Ancak sorunlar vardı o yüzden senden kaçıyordum. Doğruları dile getirdi. Bu görüşme bir tesadüf sonucu gerçekleşti. Ancak çok iyi de oldu ve çok da ses getirdi."dedi.

  Görüş Bildir