Petrol
106.12
5.39%
Euro
17.588
0.23%
Dolar
17.2787
0.37%
Altın
966.61
0.40%
Borsa
2426
0.72%
Bitcoin
361.400
4.05%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Şivan Perwer'den çarpıcı açıklamalar

  Şivan Perwer'den çarpıcı açıklamalar

  Türkiye'den 37 yıldır uzakta yaşayan Kürt Ozan Şivan Perwer CNN TÜRK'te 'Ne Oluyor?' programına konuk oldu.
  • 23.03.2013 - 02:47

  Şivan Perwer den çarpıcı açıklamalar #1

  Erbil'de röportaj veren Perwer, Türkiye'deki sanatçıları neden eleştirdiğini, Sezen Aksu ve Tarkan'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  "İNSANLIK ADINA MEMLEKETE DÖNECEĞİM"

  Türkiye'ye döneceğini belirten Perver, "Ben sanatımın bayrağı altında gitmek istiyorum. Herhangi bir partinin bir siyasetin bayrağı altında gitmek istemiyorum. Saddam rejimi tarafından bir sürü insan idam edildi kasetlerim ceplerinde bulunduğu için. Böyle bir durumda ben bu sanatı kimin eline vereyim? Asla yapamam. Ben o insanlara o şehitlere ihanet ederim. Bunun için kimse beni tarafına çekmesin lütfen. Ben insanlık adına geleceğim onlara hizmete geleceğim. Barış, dostluk, güzellik için geleceğim" dedi.

  ŞİVAN PERWER'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

  Şivan Perwer den çarpıcı açıklamalar #2

  ESAS BENİMLE ŞARKI SÖYLEMELERİ LAZIM

  "Sezen Aksu ile konser meseleniz. Bu Türkiye'de bir efsane haline geldi. Doğru mudur değil midir?" sorusuna Şivan Perwer "Sezen Hanım dopdolu bir sanatçıdır. Türkler rahmetli Pavarotti'yi de çağırdılar. Jackson'ı da çağırdılar. Bir sürü yabancı sanatçı dinliyorlar, değil mi? Ben o ülkenin çocuğuyum, niye beni dinlemiyorlar? Kürtçe söylediğim için beni dinlemiyorlar, değil mi? Onun için Türkiye'deki sanatçıları eleştirdim. Yüzü hep Amerika, Avrupa tarafında. Biraz taklit etmek, biraz kıvırmak. Gerçekten kendi gerçeklerine yönelmediler. Türkiye'deki sanatçının aslında yapması gereken gerçek şey benimle ya da Kürt sanatçıyla şarkı söylemektir. Bu da Türkiye'yi güzelleştirir bence" diyerek eleştirisini dile getirdi.

  "Size geldi mi bir teklif bir mesaj? Doğrudan mı geldi, dolaylı mı geldi?" sorusu üzerine Perwer "Yoo dolaylı geliyor arada sırada öyle" diye yanıt verdi.

  SEZEN AKSU BENİ HİÇ ARAMADI Kİ...

  "Sezen Aksu'nın sizi aramasını ister misiniz? Siz onu aramak ister misiniz?" sorusu üzerine Sezen Aksu'ya olan sevgisini dile getiren Perwer "Sezen güzel bir insandır biliyorum yani. Arasın ben sevinirim" dedi.

  TARKAN, ERBİL'E BENİ ZİYARETE GELDİ

  "Şöyle bir konser yapsak dediğiniz biri var mıdır Türkiye'de?" sorusu Perwer'den çok çarpıcı bir yanıt buldu. Perwer, "Bazı gruplar çıkıp söylüyorlar. Fakat Sezen Hanım'la şimdiye kadar öyle bir direkt ilişkimiz olmadı. Ama selamımız geldi birbirimize. Bunuda söylüyorum söylenmesin denmişti ama niye saklayalım. Mesela Tarkan iki gün benim misafirim oldu. Çok şey konuştuk. Tarkan'ın güzel bir ruhu var. İyi bir sanatçı gerçekten' diyerek bir bilinmeyi açıkladı.

  Şivan Perwer, "sanatçıların barış sürecine barış demeyelim sadece demokrasiyle, demokratik bir Türkiye ile sonuçlanacak bu sürece katkı yapacağını düşünüyor musunuz? Risk almalılar mı, cesaretli olmalılar mı? Alırlarsa siz sanatçılar neyi değiştirebileceğinizi düşünüyorsunuz? dendiğindiğinde "Sanatçılar siyasetin değil halkın malıdır. Halk sanatçılarla birlikte hareket eder her zaman. Kendi adıma hiçbir şey istemiyorum. Sadece barışsınlar. Ben hizmet ederim. Eğer gerçekten beklediğimiz şeyler olursa ben hemen katılırım" sözleriyle sanatçı duyarlılığını gösterdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir