Euro
10.3686
0.58%
Dolar
8.8412
0.91%
Altın
497.87
1.42%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
373.063
-4.82%
18ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 18 C

  Yunus Aygün: Şivanımı çok özledim

  Viranşehir'e bağlı Kayalık köyünde yaşayan baba Yunus Aygün, oğlu ile en son 1996'da Kuzey Irak'ta görüştüğünü belirtti.
  • 13.11.2013 - 16:42
  • Güncelleme : 13.11.2013 - 17:21
  Yunus Aygün: Şivanımı çok özledim

  Sanatçı Şivan Perver'in 90 yaşındaki babası, yıllardır görmediği oğluyla hasret giderecek olmanın heyecanını yaşıyor.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu ziyaret edeceği Diyarbakır programında sanatçı Şivan Perver'in İbrahim Tatlıses ile düet yapacağını açıklaması, Perver'in Şanlıurfa'daki baba ocağında sevinç yarattı.

  "ŞİVANIMI ÇOK ÖZLEDİM"

  Oğlundan bahsederken zaman zaman duygulandığı gözlenen Aygün, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten çocuğumu getirmelerini istiyorum. Şivanımı çok özledim. Başbakan'ın onu Diyarbakır'a getireceğini duydum. Oğluma kavuşmak istiyorum çünkü artık yaşlandım" dedi.

  "BU GÜZEL ÜLKEMİZE BARIŞ GELSİN"

  Türkiye'ye huzur ve barış gelmesini istediğini anlatan Aygün, "Kürtçe konuşuyorum ama Türk bayrağı altındayız. Dilimiz Kürtçe ama ben Türk çocuğuyum. Artık analar ağlamasın, bu güzel ülkemize barış gelsin" diye konuştu.

  Anne Hatice Akgün ise Perver'i çok özlediğini ve ona kavuşacakları anı beklediklerini kaydetti.

  TATLISES: 'ŞİVAN PERVER KÜRTLERİN PAVAROTTİSİ'

  Öte yandan İbrahim Tatlıses resmi Twitter hesabı "imparatoribo"dan Şivan Perver ile yapacağı düete ilişkin düşüncelerini açıkladı. Tatlıses, takipçileriyle Şivan Perver ile çekilen bir fotoğrafını da paylaştı.

  Talıses tweetinde, "Şivan Perver, Kürtlerin Pavarottisi'dir. Onunla düet yapmak benim için şereftir. Keşke şartlar eşit olsaydı. Sayın Başbakanım samimiyetle lütfetmişler, gönüllerinden geçeni söylemişler. Tabii ki Diyarbakır'da olacağım. Kardeşlik için, barış için...! Şartlar eşit değil dememin sebebi, sağlığım açısından. 37 sene toprağından ayrı kalmış bir Şivan Perver geliyor, ne güzel..." ifadelerine yer verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir