Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Sivas'ta laiklik provakasyonu

  Sivas'ta Erkan Keskin isimli bir kişi, tabancasıyla havaya ateş açıp laiklik aleyhinde eylem yaptı.
  • Ajanslar
  • 31.10.2015 - 17:09

  Sivas'ta laiklik provakasyonu

  Üzerinde resmi kıyafeti bulunan Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi'nde görevli infaz koruma memuru Erkan Keskin, belinden çıkardığı tabanca ile havaya bir kaç el ateş açtı.

  'ŞEREFSİZ LAİKLİK' PANKARTINI YERE SERDİ

  Olay sırasında büyük panik yaşandı. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, İnönü Bulvarı ve alan trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri çevredeki vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştı. Olay yerine çok sayıda polis etkibi sevk edildi. İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan da olay yerine gelerek eylemciyle konuştu. Eyleminden vazgeçirmek için yaklaşan polisler çelik yelek giydi. Bir elinde Kuran bulunan eylemci, beraberinde getirdiği ve üzerinde 'Şerefsiz laiklik' yazılı pankartı yere sererek üzerinde yürüdü.

  LAİKLİĞİ SAVUNAN GELSİN

  Zaman zaman elindeki Kuran'ı havaya kaldırarak laiklik aleyhinde sloganlar atan Erkan Keskin, çevrede paniğe neden oldu. Sık sık tekbir getiren ve "Laikliği savunanlar gelsin" diye bağıran eylemci, olay yerine gelen baş infaz koruma memuru Adnan Açıkgöz'ün ikna çabası ile tabancasının şarjörünü çıkarıp yere bıraktıktan sonra polislere teslim oldu.

  Polis ekiplerince gözaltına alınan eylemci, polis aracına bindirilerek Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis aracına bindirilirken "Müslümanlar sahipsiz değil" dedi. Eylemcinin kent meydanına getirip serdiği pankart, silahı ve boş kovanlar polis ekiplerince alındıktan sonra alan yeniden trafiğe açıldı.

  HAVAYA İKİ EL ATEŞ ETTİ

  Olayı görenler, eylemcinin birden havaya iki el ateş ettikten sonra dini bir şeyler söylemeye başladığını, korkarak etrafı kaçtıklarını dile getirdi. Eylemciyi tanıyanlar, Keskin'in infaz koruma memurluğundan önce yerel bir televizyonda kameramanlık yaptığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Görüş Bildir