Petrol
95.47
-1.16%
Euro
18.2139
-0.26%
Dolar
18.0983
0.11%
Altın
1.02
-0.10%
Borsa
3026
0.00%
Bitcoin
397.381
-6.71%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Siyasiler Denktaş'ın ardından ne dedi

  Kıbrıs davasının efsane ismi Rauf Denktaş'ın ardından siyasilerden açıklamalar geldi.
  • 14.01.2012 - 07:49
  Siyasiler Denktaş'ın ardından ne dedi

  Siyasiler Denktaş ın ardından ne dedi #1

  İşte Denktaş'ın ardından açıklama yapan siyasi isimler;

  TBMM BAŞKANI ÇİÇEK: HATIRASI DAİMA YAŞAYACAK

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Rauf Denktaş'ın vefatı nedeniyle yayımladığı taziye mesajında şunları kaydetti:

  ''Kıbrıs davasının yılmaz savunucusu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş'ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.

  Merhum Denktaş, sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin değil bütün Türk milleti için önemli bir değerdir. Merhum Denktaş, milletimizin Kıbrıs davasını her zaman çilesini çekmiş büyük bir vatansever, eşsiz bir devlet adamı ve yeri doldurulamaz bir şahsiyettir. Yaşadığı sürece Kıbrıs Türkünün varlığı ve bağımsızlığı için hayatını ortaya koymuş ve tüm ömrünü Kıbrıs davasına vakfetmiştir. Yeri hiçbir zaman doldurulamayacak ancak hatırası Türk milleti tarafından daima yaşatılacaktır.

  Merhum Denktaş'ın davasına gönül veren Türk milletinin başı sağolsun. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum.''

  KILIÇDAROĞLU: BÜYÜK DEVLET ADAMI

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taziye mesajında ''KKTC'nin kuruluşunda büyük emeği olan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin lideri ve KKTC'nin bugüne gelmesine en büyük katkıyı yapan kurucu devlet başkanı Rauf Denktaş'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Anısı önünde her zaman saygıyla eğileceğimiz, büyük devlet adamı Rauf Denktaş'a rahmet, Denktaş ailesi, KKTC halkı ve Türk dünyasına başsağlığı diliyorum.'' ifadelerini kullandı.

  ARINÇ: MİLLETİMİZ BÜYÜK VE YİĞİT EVLADINI KAYBETTİ

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti:

  ''Kıbrıs Türkünün onurlu mücadelesinin sembolü, kardeş ülkemizin kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş, hakkın rahmetine kavuştu. O, görmezden gelinen, yok sayılmak istenen bir halkın varlık mücadelesini veren büyük bir liderdi. Milletimiz büyük ve yiğit bir evladını kaybetmiştir. Kendisini, verdiği büyük mücadelesinden dolayı daima saygı ve rahmetle anacağız. Milletimizin başı sağolsun. Mekanı cennet olsun.''

  DAVUTOĞLU: KIBRIS MÜCAHİTLERİ UNUTMAYACAK

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş'ı kaybettik. Kendisi özellikle Kıbrıs Türklerinin baskı politikalarına karşı yürüttüğü onurlu mücadelede oynadığı rol ile unutulmayacak hizmetler verdi. Kıbrıs mücahitleri ve Türk Halkı onun aziz hatırasını asla unutmayacak. Kendisine Allah'tan rahmet, geride bıraktıklarına başsağlığı diliyorum. Hepimizin başı sağolsun'' ifadelerine yer verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir